וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן אליעזר שוקל: איתן בן אליהו ויולי תמיר - לממשלה

23.7.2002 / 14:32

מפקד חיל האוויר לשעבר ושרת הקליטה לשעבר הם בין המועמדים שעשויים להחליף את חברי העבודה שפרשו מהממשלה; ; רבין פילוסוף החליטה להתפטר מהממשלה, במחאה על מדיניות שרון

יו"ר מפלגת העבודה, בנימין בן אליעזר, יודיע בימים הקרובים על מינויי שרים וסגני שרים במקום חברי מפלגת העבודה שפרשו מהממשלה. בקול ישראל דווח, כי בין היתר הוא בוחן את האפשרות למנות לשרים את מפקד חיל האוויר לשעבר, איתן בן אליהו, מתאם הפעולות בשטחים לשעבר, דני רוטשילד, ושל שרת הקליטה לשעבר יולי תמיר. בן אליעזר מתכוון להודיע על המינויים בקרוב, כדי לעמעם את גל הפרישות מן המפלגה.

כתב "הארץ" יוסי ורטר, מוסיף:

סגנית שר הביטחון, ח"כ דליה רבין פילוסוף, מצטרפת לשורת הפרישות בצמרת העבודה, כשהחליטה להתפטר מתפקידה במחאה על המשך ישיבת המפלגה בממשלתו של אריאל שרון. לפני שבועיים שיגרה רבין פילוסוף מכתב התפטרות לשר הביטחון, אולם הוא ביקש ממנה להמתין שבועיים. אתמול הודיעה סגנית השר לבן אליעזר, השוהה בלונדון, כי החליטה לממש את כוונתה להתפטר והיא תמסור לו היום, עם שובו מלונדון, מכתב מתוקן.

רבין פילוסוף אמרה אמש ל"הארץ" כי החליטה להישאר לפי שעה חברה בסיעת העבודה, ובמקביל להיות פעילה במרכז רבין. "אם פעולתי במרכז רבין תתנגש מבחינה כלשהי עם חברותי בכנסת, לא אהסס להתפטר מהכנסת", אמרה. רבין פילוסוף שקלה פרישה מוחלטת מהחיים הפוליטיים, אולם החליטה לא לעשות זאת מאחר שהמנדט שלה שייך למפלגת המרכז, והיא ביקשה לא להחליש את כוחה של סיעת העבודה.

במכתבה הקודם כתבה רבין פילוסוף כי אינה יכולה עוד, מבחינה מצפונית, להישאר חברה בממשלה שאינה מקיימת את מורשת אביה, יצחק רבין ז"ל, וכי היא מרגישה שממשלת האחדות הגיעה לסוף דרכה. לדבריה, היא אינה מסכימה עם הקו המדיני שנוקטת הממשלה, ועם העדר "האופק המדיני" שאינו מאפשר התקדמות במו"מ בין ישראל לפלסטינים. רבין פילוסוף הביעה באחרונה מורת רוח מהתבטאויות של בכירים בליכוד נגד הסכמי אוסלו שנחתמו בידי אביה.

היחלשות במעמד בן אליעזר

דליה רבין פילוסוף, שנבחרה לכנסת הנוכחית ברשימת המרכז, היתה אחת משני ח"כים (ביחד עם אלי בן מנחם) שתמכו בבן אליעזר בפריימריס לראשות המפלגה מול יו"ר הכנסת, אברהם בורג. התפטרותה מתפקיד סגניתו של בן אליעזר עשויה לקרב אותה אל יריבו של בן אליעזר, ח"כ חיים רמון, התומך בפרישת מפלגת העבודה מהממשלה.

בעבודה אמרו אמש כי כל הפרישות וההתפטרויות האחרונות מחלישות את מעמדו של בן אליעזר ומחזקות את מעמדו של רמון. בנוסף, עומד ברקע איומו של יו"ר הכנסת, אברהם בורג, להסיר את תמיכתו מבן אליעזר ולעבור לתמוך ברמון, אם מפלגת העבודה לא תפרוש מהממשלה עד אמצע חודש אוגוסט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully