בחירות 2013

אילון: "האיחוד צעד חיובי, זה לא הזמן לטלטלות"

סגן שר החוץ, חבר במפלגת ישראל ביתנו, ברך על ההחלטה לאחד את רשימת הליכוד ומפלגתו, אך הודה כי הופתע מהתזמון: "אולי טוב שכך, היום הבחירה בפני הציבור היא בחירה חדה"

יהושע בריינר וטל שלו
27/10/2012
טל אנגלנדר

"אין לישראל את הפריבילגיה להתנסות בהרפתקאות אופנתיות, בהנהגות לא מנוסות ובעלות דרך לא מגובשת", כך אמר היום (שבת) סגן שר החוץ, דני אילון, בהתייחסו לאיחוד רשימות הליכוד ומפלגתו, ישראל ביתנו. אילון ברך על המהלך והסביר כי השנים הקרובות הן קריטיות לנוכח התהפוכות במזרח התיכון והמשבר הכלכלי העולמי.

"כאשר יש קואליציה לא הומוגנית, אי אפשר להזיז דברים". נתניהו וליברמן במסיבת העיתונאים, השבוע(צילום: עומר מירון)

אילון אמר כי אינו מודאג ממפלגתו החדשה של יאיר לפיד, "יש עתיד": "אני לא מאמין שהוא יוציא מעל לשבעה או שמונה מנדטים. הוא בא אחרי שכבר אביו ניסה את אותו דבר והתפרק לגמרי". לטענתו, כל מפלגות המרכז שקמו משנת 1977 ועד היום התפלגו כי "מדובר בפיקציה, באנשים שאין להם דרך ואין להם אידיאולוגיה. אי אפשר להמציא דבר על סמך סיסמאות של קופירייטרים".

טוב לדעת (מקודם)

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר

באירוע "שבתרבות" בראשון לציון סיפר סגן השר כי לא הופתע מאיחוד המפלגות, אך כן מהתזמון: "היה ברור שלאחר הבחירות גם ישראל ביתנו וגם הליכוד יקימו מערך לאומי אחד, כמו שהיה בבחירות הקודמות. כן הופתעתי מהעיתוי, שזה נעשה לפני מערכת הבחירות ולא אחרי. אולי טוב שכך כיוון שהיום הבחירה בפני הציבור היא בחירה חדה, מדויקת ואני חושב שזה הראשית של שינוי שיטת הממשל".


אילון אמר כי לתפיסתו, "כאשר יש קואליציה לא הומוגנית, אי אפשר להזיז דברים. משילות תהיה רק כשיהיה פה רוב ברור". הוא התייחס לאפשרויות הניצבות בפני ליברמן ונתניהו, באם אכן יזכו להקים את הקואליציה: "אם ש"ס רוצים להיות בקואליציה הם צריכים להתגמש בנושא השוויון בנטל. הייתי רוצה לראות גם במחנה השמאל העדפה של האינטרסים הלאומיים ולראות אותו מאוחד כדי שהמערכת הפוליטית תהיה הרבה יותר ברורה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully