וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טרנספר בבורמה - הצבא מיישב מחדש 50,000 מגדלי אופיום

16.1.2000 / 14:44

ספקות במערב לגבי מחויבות הצבא להילחם בנגע הסמים - הצבא נחשב לאחד ממגדלי הסמים הגדולים ב"משולש הזהב"

במיינמאר (לשעבר בורמה) החל מבצע טרנספר במסגרתו יועברו 50,000 מגדלי אופיום ממקום מגוריהם. על פי הודעת הצבא המאוחד של מדינת ווה (UWSA) עד כה הועברו 10,000 חקלאים מהאזורים ההרריים שבאזור הגבול עם סין. החקלאים הועמסו על משאיות והועברו למדינת שאן שבגבול תאילנד, מרחק 160 ק"מ.
הממשל הצבאי השולט במיינמאר הזמין בסוף השבוע עיתונאים זרים לביקור בשדות האופיום. מטרת הביקור הייתה להוכיח לעולם כי מיינמאר נחושה בהחלטתה למגר את נגע הסמים עד שנת 2005.
מבצע הטרנספר החל בנובמבר, ועד חודש מרץ מתכוון צבא ה-UWSA להעביר 20,000 חקלאים מבתיהם. בתוך שלוש שנים תושלם העברתם של 50,000 חקלאים.
לדברי קין מאונג מיינט, דובר הצבא, כ- 600 משפחות מועברות מדי יום. לדבריו כמה מהחקלאים "הביעו אי שביעות רצון" מהטרנספר הכפוי, אולם לדבריו החקלאים יפוצו בחלקת אדמה כל אחד בו יוכלו לגדל את הפרי הטרופי לונגאן.
אזור ואן הונג, בו מיושבים החקלאים מחדש, נשלט בעבר על ידי ברון הסמים, קון סה, שהסגיר עצמו ב- 96'. לטענת גורמים רשמיים במערב, הצבא נכנס לנעליו של קון סה, והפך ליצרן הסמים הראשי ב"משולש הזהב" הנמצא באזור הגבולות שבין מיינמאר, לאוס ותאילנד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully