פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חיות מסביב לעולם: משפחת גורילות הרים בשעת מנוחה

   פינת הליטוף הווירטואלית מציעה: תמונות של חיות מסביב לעולם שעושות נחת

   אנגליה: ברבורים בשלכת

   ברבורים שוחים באגם מוקף בעצים בשלכת הסתיו בגנים של פארק שאפילד בדרום אנגליה.

   סין: שתי פנדות משחקות

   שני דובי פנדה משחקים במרכז לריבוי דובי פנדה בצ'אנגדו שבסין.

   קוסטה ריקה: תוכי מקאו חוזר לטבע

   תוכי מקאו ארגמני עף לאחר ששוחרר ביער צפונית מערבית לסן חוזה, קוסטה ריקה. השבוע שוחחרו כ-60 תוכי מקאו שנולדו בשבי אל הטבע, זאת כחלק מתוכנית שימור של המקאו הארגמני שמצוי בסכנת הכחדה עקב כריתת יערות.

   אוסטרליה: קנגורו בתחרות גולף

   קנגורו מקפץ ליד שחקני גולף במשחק שהתקיים בעיר פרת' שבאוסטרליה.

   ארה"ב: אנפה לבנה

   אנפה לבנה ממריאה באתר נופש בג'ורג'יה, ארה"ב.

   אנגליה: אייל בתקופת חיזור

   אייל מציג את קרניו מכוסות העשב בפארק הלאומי בבקנוטספורד שבאנגליה. האיילים הזכרים נוהגים לשפשף את קרניהם על גבי עשב גבוה בפארק בתקופת החיזור המתרחשת בחודש אוקטובר. עונת הייחום של האיילות מביאה מבקרים רבים אל הפארקים שבאים בציפייה לחזות בקרב ניגוח קרניים בין האיילים.

   קונגו: משפחת גורילות הרים

   משפחה של גורילות הרים נחה בפארק לאומי וירונגה שליד עירת הגבול בונגנה, שברפובליקה הדמוקרטית של קונגו. הפארק הלאומי נפתח על ידי מורדים במזרח המדינה לאחרונה, וכיום ניתן למבקרים להכנס אליו והציץ אל עולמן של הגורילות הנדירות.

   ארה"ב: חתולי ספניקס בתערוכה

   רפאל (משמאל) ומדלין, שני חתולי ספינקס לבושים בבגדי ערב באירוע שנערך בניו יורק, ארה"ב. האירוע הוא תצוגת החתולים והכלבים הגדולה בעולם והיא מאפשרת לצופים לבוא ולהתרשם ממגוון רחב של חתולים וכלבים מגזעים נדירים.

   ישראל: כלב בתרגיל מוכנות לרעידת אדמה

   חיל ישראלי מחזיק על ידיו כלב לאיתור נעדרים בתרגיל הכנה לרעידת אדמה שנערך על ידי המשרד להגנת העורף בתחילת השבוע בחולון. תרגיל המוכנות של העורף לרעידת האדמה הוא הראשון מסוגו שהתקיים בישראל והוא דימה רעידת אדמה בעוצמה של 7.1 בסולם ריכטר.

   אנגליה: קופיף אורנג אוטן סומאטרי נולד

   אמא אורנג אוטן סומאטרי וקופיף בן שלושה ימים שעדיין לא ברור מינו, בגן החיות בצ'סטר שבצפון אנגליה. האורנג אוטן נחשב ליונק שמתרבה הכי לאט, ובין הריון להריון עוברות בדרך כלל ארבע שנים. הקופיף הקטן יזכה לבלות צמוד לגב אימו עד גיל שנתיים וחצי.