וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חבר פרלמנט סיני: "שלושה במיטה אחת זה יותר מדי, גם בסין"

24.10.2000 / 12:10

גל בגידות וביגמיה שפקד את המדינה מטריד את הממשל הסיני, שפועל לשינוי חוק נישואים ישן; הצעת החוק המהפכנית: גברים יפצו את נשותיהם בהסכם הנישואים

סין פועלת לשיפור חוק נישואין ישן, בן 20 שנה, במטרה לרסן את גל הניאוף, הביגמיה והאלימות בתוך המשפחה שפקד את המדינה. הצעת החוק החדשה מחייבת תקופת פירוד של שלוש שנים, בטרם הגשת בקשה לגירושים. בנוסף מציע החוק כי גברים יפצו את כלכלית את נשותיהן בהסכם הנישואים.

הפרלנט הסיני מתנגד לתיקון השנוי במחלוקת, בטענה שהוא ימנע מאנשים להתגרש, ויגרום לעליית אחוז הנישואים שמחוץ לחוק. לצד זאת חברי פרלמנט רבים דורשים להעביר את התיקון, בעיקר בשל הגידול המדאיג במספרם של הגברים להם יש מאהבת מחוץ לנישואים. "שלושה הם יותר מדי למיטה אחת", אמר חבר פרלנט התומך בתיקון. "המצב כמו שהוא עכשיו, לא רק משחית את הערכים החברתיים אלא גם פוגע במשפחות רבות, המאויימות מפני המתירנות", הוסיף.

אחזקת פילגש הפכה לתופעה רווחת ואף אופנתית לאחר הרפורמה הכלכלית במדינה בשנות השמונים. רבים מאשימים בתופעה את חדירתם של "מחשבות המערב המעוותות" לתוך סין.

לפני כשנתיים, מאויימת מהגידול באחוז המתגרשים במדינה, העלתה סין הצעה לחוקק חוק נישואים חדש, שיבלום את התופעה, אולם התנגדות חסרת תקדים של הציבור, הפילה את היוזמה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully