וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוחט: אין כוונה להפריד את המשק הישראלי מהפלסטיני

24.10.2000 / 10:57

"כוח האדם הפלסטיני שעובד במשק הישראלי חיוני לפלסטינים וטוב לישראל", אמר שר האוצר; משרד התקשורת מגיש תכנית להפרדת מערכת החיוג הבינלאומי הישראלית והפלסטינית

שר האוצר, אברהם שוחט, אמר אתמול כי כרגע אין כל החלטה על ניתוק המשק הישראלי מהפלסטיני. "כוח האדם הפלסטיני שעובד במשק הישראלי חיוני לפלסטינים וטוב לישראל. אחרת יהיו לחצים להביא עובדים זרים", אמר השר.

לפני תחילת האירועים עבדו במשק הישראלי 120 אלף פלסטינים, שהכניסו יותר ממיליארד דולר בשנה. במקביל מייצאת ישראל לגדה המערבית ורצועת עזה סחורות ושירותים בשני מיליארד דולר.

דברי השר שוחט עומדים בניגוד למדיניות ראש הממשלה, החותר להפרדה בין המשקים. על-פי בקשת ראש הממשלה החלו במשרדים השונים בהכנת תכניות להפרדות מהמשק הפלסטיני.

שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, הוא הראשון שמגיש תכנית לראש הממשלה. על-פי התכנית, תופרד מערכת התקשורת הישראלית והפלסטינית בעיקר בתחום החיוג לחו"ל. הרשות תקבל קוד חיוג בינלאומי משלה, והמשמעות המעשית היא ששיחה בין ישראל לשטחי הרשות תהפוך לשיחה בינלאומית.

לחברת התקשורת הפלסטינית, "פלתל", אין תשתית לשיחות בינלאומיות, והיא תלויה לחלוטין בחברות התקשורת הישראליות. לפלתל חוזה עם חברת קווי-זהב. מנכ"ל קווי זהב, רמי קלקוב, אמר כי לא ידוע לו על כוונת משרד התקשורת להפריד בין מערכות התקשורת.

ההפרדה המתוכננת תחול גם בתחום הסלולרי. אבל לא צפויה פגיעה בתחום זה, שכן ברשות פועלת החברה הסלולרית ג'לאל, שהיא חברת בת של פלתל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully