וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אבישי רביב שמע את יגאל עמיר מדבר על דין רודף"

23.7.2002 / 0:07

כך העיד סוכן השב"כ שהפעילו בתקופה שקדמה לרצח רבין; אמש התיר השב"כ לפרסם את עדותו; הוסיף: השב"כ לא נתן פרשנות ראויה למידע שהביא רביב; היום אמור להעיד אחיו של יגאל עמיר

השב"כ התיר אמש לפרסום פרטים מעדותו של מי שהפעיל את הסוכן אבישי רביב, שכונה "שמפניה", בשנים שקדמו לרצח ראש הממשלה, יצחק רבין. מעדותו של האיש, המכונה "כפיר", עולה כי רביב שמע את יגאל עמיר מדבר על "דין רודף" ושמע גם אנשים נוספים אך לא העריך נכונה את דברי עמיר. בקול ישראל דווח כי מהעדות עולה שרביב לא הצליח להעריך את רמת הסיכון ולא דיווח.

עוד אמר איש השב"כ בעדותו כי רביב מעולם לא שמע את עמיר מתבטא בהקשר של רצח ראש הממשלה. עוד עולה מהעדות כי לשב"כ דווח על סטודנטים רציניים המעוניינים לפעול אך המשפט היה סתום בעיני השב"כ ולכן לא ניתנה לו פרשנות ראויה.

המידע הראשון על יגאל עמיר התקבל בשב"כ כשמונה חודשים לפני רצח רבין. שלשום החל שלב ההוכחות במשפטו של רביב בבית המשפט המחוזי בירושלים. כפיר העיד בדלתיים סגורות וחלקים מדבריו צונזרו על ידי השב"כ.

היום תימשך בדלתיים סגורות עדותו של חוקר השב"כ, ומאוחר יותר יעידו כמה שוטרים. עדותם תינתן, ככל הנראה, בדלתיים פתוחות. אם לא יחולו שינויים, התביעה אמורה להעלות מחר על דוכן העדים את חגי עמיר, אחיו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה. בפרקליטות סבורים כי עדותו של עמיר תחזק את הטענה שרביב ידע לאורך זמן רב על כוונות יגאל עמיר לרצוח את רבין, אך לא פעל כדי למנוע את הרצח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully