וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר החוץ המצרי: תהליך השלום כפי שהכרנו הסתיים

24.10.2000 / 9:58

סירב לפרט אילו צעדים מצרים תנקוט, אך שיבח את החלטת טוניס, מרוקו ועומאן להקפיא היחסים עם ישראל; "מעתה ואילך העדיפות ניתנת לתמיכה וסיוע לעם הפלסטיני ולמאבקו בישראל"

מאת שי שריג

שר החוץ המצרי, עמר מוסא, אומר כי מצרים תפעל ברוח ההחלטות שהתקבלו בפסגת החירום הערבית שנערכה בקהיר בכל הקשור לעתיד הקשרים עם ישראל. בראיון ליומון הלבנוני "א-ספיר" סירב מוסא לפרט אילו צעדים מצרים תנקוט, אך הדגיש כי מדינות ערב כבר החלו לנקוט צעדים הנוגעים ליחסים הדיפלומטיים והכלכליים עם ישראל.

"תהליך השלום, כפי שהכרנו אותו מזה שנים, הסתיים", ציין מוסא והוסיף כי "מעתה ואילך העדיפות ניתנת לתמיכה וסיוע לעם הפלסטיני ולמאבקו בישראל". מוסא הדגיש את חשיבות ההחלטות שהתקבלו בפסגת קהיר לסיוע לאינתיפאדה המדינית והכלכלית נגד ישראל. הוא הביע תקווה שכל מדינות ערב ימלאו אחר ההחלטות שהתקבלו, כפי שעשו כבר טוניס, מרוקו ועומאן, שהחליטו כי מהיום לא יכוננו עוד קשרים חדשים עם ישראל, עד להשלמת תהליך השלום ועד למימוש זכויות הערבים. "נעשה כל דבר הדרוש כדי למנוע חדירה ישראלית לתוך העולם הערבי", אמר מוסא.

מוסא גם ציין את תמיכתן של מצרים ומדינות ערב בהתנגדות וכן בחיזבאללה, במאבק לשחרור האדמות הלבנוניות שעדיין נותרו בידי ישראל. "ישראל היא שנשארה על האדמות הלבנוניות ולא שחררה אסירים, והיא האחראית לתוצאות מעשיה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully