וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית בית שאן נקנסה ב-200 אלף שקל בגלל זיהום מים

תמר נהרי

22.7.2002 / 16:20

הורשעה בהזרמת שפכים גולמיים ללא טיפול למי נחל חרוד ונהר הירדן; קנס של 100 אלף שקל נגזר על המועצה האזורית גליל תחתון, בעקבות תפעול לקוי של שמונה אתרי פסולת

בית משפט השלום בבית שאן גזר בשבוע שעבר על עיריית בית שאן קנס של 200 אלף שקל, לאחר שהורשעה בהזרמת שפכים גולמיים ללא טיפול למי נחל חרוד ומשם לנהר הירדן, במהלך שנת 1998. בנוסף חלה על העיריה התחייבות כספית לפיה תימנע בשנתיים הקרובות מעבירה דומה, בסך 300 אלף שקל. כתב האישום הוגש על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

בית משפט השלום בנצרת גזר בשבוע שעבר קנס בסך מאה אלף שקל על המועצה האזורית גליל תחתון, בעקבות תפעול לקוי של שמונה אתרי פסולת בשטח המועצה. ראש המועצה לשעבר, בני גורפינקל שהורשע אישית בעבירות, חויב בתשלום 20 אלף שקל קנס או שני חודשי מאסר בפועל, ואילו מנהל מחלקת התברואה במועצה נקנס אף הוא בעשרת אלפי שקלים.

בכתבי האישום שהוגשו על ידי המשרד לאיכות הסביבה נטען, כי במהלך השנים 1990- 1994 הפעילה המועצה בשטחה אתרים לסילוק פסולת בקיבוצים בית רימון, לביא, בית קשת וכפר קיש, ובמושבים שדמות דבורה, שרונה, שדה אילן וכן בבית ספר הודיות. האתרים תופעלו בניגוד לתקנות ויצרו זיהום אוויר חזק ובלתי סביר, ומפגעים סביבתיים קשים.

בגזר הדין ציינה השופטת את התנהגותם המזלזלת של הנאשמים והימנעותם מטיפול להסרת המפגע, ואת הצורך להחמיר בענישה סביבתית. כמו כן, הורתה השופטת על סגירת האתרים בשדה אילן, בית קשת, שדמות דבורה, שרונה וכפר קיש, אם לא יתוקנו הליקויים לפי הנדרש בחוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully