וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השוד בדיסקונט: נבדק אם הפורצים שכרו כספת בבנק

ורד כהן-ברזילי

22.7.2002 / 13:50

המשטרה חוקרת את בעלי הכספות, עובדי חברות האבטחה ועובדי הסניף; עורך דינם של בעלי הכספות שנפרצו: הבנק מנצל את סערת הרגשות של הלקוחות; הערכה: נגנב רכוש בשווי 20 מיליון דולר

הצוות המיוחד שהוקם ביחידה המרכזית של המשטרה תל אביב לחקירת שוד הכספות בבנק דיסקונט, עובד מאז אתמול מסביב לשעון. במהלך הלילה יצאו החוקרים אל חברות האבטחה שאמורות היו למנוע את השוד המביך. במשטרה ציינו אתמול כי השודדים עשו "עבודה יפה ובעיקר נקיה".

צוות החקירה, בראשות רב-פקד נסים דאודי, זימן היום בעלי כספות בבנק, שתושאלו לגבי תכולת הכספות וכמה זמן החזיקו בהם. גם עובדי הבנק, החל מעובדי הנקיון ועד הפקידות הגבוהה, כבר תושאלו על ידי המשטרה וכנראה שיזומנו לחקירה נוספת. זאת, כדי לבדוק כיווני חקירה לפיהם לשודדים היו קשרים בתוך הבנק, או לחלופין שכרו בעבר כספת בבנק וכך למדו את מערך האבטחה במקום. כיוון חקירה אחר מתמקד בשאלה האם נערכו שיפוצים בבנק בתקופה האחרונה, בחשד כי אחד המשפצים קשור לשודדים ולמד כך את תוכנית הבנק.

בעלי הכספות שנשדדו נדהמו אתמול לגלות כי הבנק לא ביטח אותם מפני פריצה. חלקם צפויים לקבל פיצוי בגובה של 2000 דולר, אולם סכום זה לא משקף לרוב את השווי האמיתי של תכולת הכספת. עו"ד ארנון חוטר-ישי, המייצג חלק מבעלי הכספות, מעריך כי הסכום שנגנב מגיע לפחות ל-20 מיליון דולר. לדברי חוטר-ישי, הבנק מנצל את סערת הרגשות בה נמצאים הלקוחות ומזמין אותם כבר עכשיו לחתום על תצהירים על תכולת הכספת שהיתה בידיהם. בקרב בעלי הכספות הוקם וועד כדי לייצג במשתוף את האינטרסים שלהם מול הבנק.

המאבטחים: לא שמעו, לא ראינו

שני המאבטחים שהיו אמורים לשמור על הסניף שנפרץ אמרו אתמול בחקירתם במשטרה כי הם לא שמעו את האזעקה מופעלת או את קולות שבירת הקיר בתוך הסניף. השניים טענו גם כי הם לא סיירו בחדר הכספות בזמן שהשודדים היו בו ולכן הם לא יכלו למנוע את השוד. המשטרה שיחררה את השניים בתום החקירה. מחקירת המשטרה עולה, כי האזעקה בסניף הופעלה במהלך הפריצה למקום, אך נוטרלה לאחר החדירה אליו.

עובדי הבנק שהגיעו אתמול לעבודה, גילו כי אלמונים חדרו לחדר הכספות הממוקם במרתף הבניין. מהמשטרה נמסר, כי הפורצים נכנסו דרך החניון ופרצו קיר מבטון מזויין, המחבר בין החניון לחדר הכספות. על פי ההערכה, הפורצים פערו חור דרכו יכול לעבור בן אדם ממוצע.

בדיקה ראשונית העלתה כי נפרצו כ-450 כספות פרטיות, מבין 5,000 שקיימות בסניף. גורמים במשטרה מסרו, כי השודדים לקחו בעיקר כסף ויהלומים וויתרו על התכשיטים, אך עדיין לא ידוע מה השווי הכללי של הרכוש והכסף שנגנבו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully