נושאים חמים

חיות צעצוע: משחקים לכלבים אנרגטיים במיוחד

מדור חיות צעצוע מכיר לכם שלל מוצרים חדשים או לא מוכרים לבעלי חיים: והשבוע משחקים לכלבים אנרגטיים במיוחד

מוט זריקת כדור לכלב (יח"צ)
מוט זריקה לכדור טניס. יכול לחסוף התכופפויות וכאבי גב (צילום: יח"צ)

מוט זריקה לכדור טניס

המוצר מגיע יחד עם כדור טניס אחד ומאפשר השלכת הכדור למרחק רב יותר במינימום מאמץ.

דבר הנסיין: "המוצר מתיימר להגדיל את טווח הזריקה של הכדור, אך בפועל לא מצאתי הבדל משמעותי בין זריקה באמצעות שימוש במוט לבין זריקה מכף היד. ההבדל הוא מזערי בלבד, אולי מטר יותר. ידית האחיזה נוחה יחסית, אך היא מוסיפה עוד מוצר נוסף שעליי לקחת איתי לטיול, במקום לקחת רק את הכדור עצמו. היתרון היחידי שמצאתי הוא הרמת הכדור מהרצפה בעזרת המוט החוסכת ההתכופפות, כאבי הגב ומגע עם הכדור המלוכלך מהרצפה".

מוט זריקה לכדור טניס, להשיג בחנות אינטר פט, 19 שקל.

כדור משחק עם צפצפה לכלב (יח"צ)
כדור משחק עם צפצפה. "יחסי אהבה - שנאה בין כדור לכלב" (צילום: יח"צ)

כדור משחק עם צפצפה Arachnoid Ball של חברת JW

המוצר מורכב מצפצפה פנימית ומרשת חזקה המקיפה את המוצר כולו.

דבר הנסיין: "המוצר נראה כמו הכלאה של מוצר הייטקיסטי ומדע בדיוני, אנשים רבים שנכנסו לבית טענו שהכדור מזכיר להם חייזר או חללית. מסתמן כי קיימות מספר מידות למוצר אך אני הצלחתי להשיג רק מידה גדולה. הכלב שלי קטן ונראה כי הוא מתקשה לעיתים לאחוז את המוצר. יש רגעים בהם הוא מתלהב מהכדור ומנער אותו תוך כדי השמעת צפצופים, ולפעמים הוא מתעלם ממנו לגמרי, ממש יחסי אהבה-שנאה בין כלב לצעצוע. למרות המראה המעוצב ועמידות המוצר, אני חושב שהמחיר גבוה ביחס לתמורה. באותו המחיר ניתן לרכוש שניים ואף שלושה צעצועים איכותיים אחרים".

Arachnoid Ball, להשיג בחנות חיות פטביי, 79.9 שקל.

צעצוע נשיכה לכלב (יח"צ)
צעצוע לעיסה Aqua Bone. פיתרון לקירור הכלב בימים חמים (צילום: יח"צ)

צעצוע לעיסה Aqua Bone של חברת Hartz

משחק לעיסה דנטאלי לחיזוק השיניים ושמירה על בריאות החניכיים. הצעצוע בטעם בשר וניתן למילוי במים.

דבר הנסיין: "על פניו נראה כי מדובר בעוד צעצוע דנטלי בנאלי ומשעמם, אך יש לו גימיק מעניין בדמות פתח להכנסת מים. בפינת המוצר נמצא מעין פקק אשר בו ניתן למלא מים ולהקפיא את המוצר בפריזר. אני ואמי התקשנו לפתוח את הפקק, אך לאחר ניסיונות רבים וכואבים הצלחתי לבסוף, והבטחתי לעצמי שזו הפעם הראשונה והאחרונה שאני מנצלת את האופציה המציקה של המים. המוצר מתאים לשימוש בתוך הבית ובחצר, הוא בקושי מרטיב את הבית בשל היותו קפוא. כמו כן, זו דרך טובה לגרום לכלב לצרוך עוד כמה מ"ל של נוזלים".

Aqua Bone, להשיג בחנות פט פוינט תל אביב, 25 שקל לגודל קטן.

כדור לעיסה טרוקס בול לכלב (יח"צ)
כדור TroxBall . למרות השם הלועזי מדובר במוצר כחול - לבן (צילום: יח"צ)

כדור TroxBall של חברת Luna Pet

שני מוצרים באחד, גם כדור לעיסה וגם משחק לעיסה. בצלעות המוצר ניתן למרוח ממרחים טעימים. הצעצוע ניתן לניקוי במדיח כלים ואינו מכיל חומרים כימיים.

דבר הנסיין: "התפלאתי לגלות שהמוצר מיוצר בארץ על ידי חברה ישראלית. הכדור עמיד ויחסית מאוד כבד ומומלץ לכלבים גדולים. כדאי להימנע מהתמסרויות איתו, שכן הכלב או אתם עלולים להיפצע. מרחתי על אחת מצלעות המוצר חמאת בוטנים והכלב השתגע וסירב לעזוב את הכדור במשך שעות ארוכות. הכלב שלי מגזע מעורב וגדול מומחה בהריסת צעצועים, אך החומרים של המוצר הזה קשיחים ועמידים והוא לא הצליח לפרק אותו כלל. ביום למחרת החלטתי לנצל את המצב ומרחתי משחת שיניים לכלבים על הצעצוע, והוא ליקק אותה בהנאה. גאווה ישראלית כבר אמרנו?"

כדור TroxBall להשיג בחנות אינטר פט, 65 שקלים.

צלחת מעופפת לכלב (יח"צ)
צלחת מעופפת עשויה צינור כבאים. בחו"ל זה יעלה לכם הרבה פחות (צילום:יח"צ)

צלחת מעופפת לכלב מצינור כבאים של חברת Petsport USA

צלחת מצפצפת וצפה על פני המים שעשויה מצינור כבאים עמיד לאורך זמן. הכלב מסוגל להרים אותה מכל סוגי המשטחים הודות למבנה שלה.

דבר הנסיין: "הצעצוע התקבל באהבה רבה בביתנו. בתוך הצלחת ישנן שתי צפצפות פנימיות התורמות אף הן לחוויית המשחק. היצרן טוען שהצעצוע עמיד, אך כבר כעבור מספר ימים במהלכם הכלבה שיחקה ימים כלילות במוצר, היא החלה לפרק אותו ולהוציא ממנו חתיכות המפוזרות בכל רחבי הבית. בנוסף התאכזבתי לגלות שבחו"ל המוצר נמכר במחיר של 3-7 דולר. למרות עלויות ההובלה והשיווק, המחיר עדיין גבוה ביחס לעמידות המוצר ולמחירו במדינות אחרות".

Firehose Disc, להשיג בחנות פט פוינט תל אביב, 39-79 שקל (בהתאם לגודל).