פרס: "עלינו ללכת יד ביד עם ארה"ב בנושא האירני"

הנשיא התארח בסוכותיהם של הרבנים הראשיים, אך בחר להתייחס לחג אחר כשאמר כי נשיא אירן הוא "המן המודרני". על ריסוס הכתובות על כנסייה בבירה: "תג מחיר סותר את היהדות"

פנחס וולף
צילום: דניאל בוק, עריכה: גדי וינסטוק

"הדבר הכי חשוב בטיפול בסוגיה האירנית הוא ללכת יד ביד עם ארצות הברית, שהיא המעצמה הגדולה והחשובה ביותר בעולם, וידידת אמת של ישראל", אמר הבוקר (שלישי) נשיא המדינה, שמעון פרס, במהלך ביקורי חג וברכה מסורתיים שקיים בסוכותיהם של הרב עובדיה יוסף והרבנים הראשיים לישראל, הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר. הנשיא ברך עם הרבנים על ארבעת המינים ונשא יחד עימם תפילות משותפות וברכות לחיזוק עם ישראל, לשלום ולחתימה טובה.

עוד בוואלה!

המותג שכובש את השוק: סל מוצרי הטיפוח לשימוש ביתי שאת חייבת להכיר

לכתבה המלאה
הנשיא פרס בסוכתו של הרב עובדיה יוסף, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לצד מנהגי חג הסוכות, הזכיר הנשיא חג אחר, פורים, כשאמר כי "היה עדיף לכולם לו היינו נפטרים ללא מלחמה מהמן המודרני, הוא אחמדינג'ד". הוא עוד הוסיף כי "על אירן נכפות סנקציות כלכליות חריפות המבודדות את המשטר המושחת ביותר בעולם". לדבריו, "ויש לפעול בקואליציה רחבה ולהגביר את הלחץ המדיני והכלכלי על אירן".

"תופעת תג מחיר סותרת את היהדות". הנשיא פרס והרב עובדיה יוסף (צילום: דניאל בוק)

הנשיא התייחס גם לפעולת הטרור היהודי שהתבצעה הבוקר בכנסייה בירושלים, והדגיש כי "אסור שיהיו בקרבנו פעולות תג מחיר, אנו עם של אמונה ומצווה". לדבריו, "פעולת תג מחיר סותרת את הדת היהודית ופוגעת פגיעה קשה בישראל, יש לגנותן בחריפות - הן בקול רם והן במעשה". פרס עוד ציין כי "אסור לפגוע בקודשי עמים ודתות, אסור להשלים עם תופעה זו, היא סותרת את הדת ופוגעת פגיעה קשה בישראל". הרב מצגר הצטרף לגינוי פעולת תג המחיר, ואמר: "ההשלכות הן חמורות, זו טעות טרגית של אנשים הלוקחים את החוק לידיים. הם לא מתקני עולם, הם מעוותי עולם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully