וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המאבטחים בדיסקונט: לא שמענו כלום

ורד כהן ברזילי

22.7.2002 / 0:34

כך מסרו השניים בחקירתם במשטרה; חשד: שודדי הבנק, שרוקנו מאות כספות בסניף יהודה הלוי בתל אביב, קיבלו סיוע פנימי; מפקד מחוז תל אביב: "זו פריצה יפה שהושקעה בה הרבה מחשבה"

שני המאבטחים שהיו אמורים לשמור על סניף בנק דיסקונט שנפרץ בסוף השבוע, אמרו אתמול בחקירתם במשטרה כי הם לא שמעו את האזעקה מופעלת או את קולות שבירת הקיר בתוך הסניף. השניים טענו גם כי הם לא סיירו בחדר הכספות בזמן שהשודדים היו בו ולכן הם לא יכלו למנוע את השוד. המשטרה שיחררה את השניים בתום החקירה.

בגלי צה"ל דווח שמחקירת המשטרה עולה, כי האזעקה בסניף דיסקונט ברחוב יהודה הלוי 27 בתל אביב, הופעלה במהלך הפריצה למקום. עם זאת, בודקים החוקרים כיצד הצליחו הפורצים לנטרל את האזעקה לאחר שחדרו לסניף. היחידה המרכזית של המחוז הקימה צוות חקירה מיוחד לנושא. גורמים במשטרה מסרו שהצוות גם חקר אנשים אחרים מחברת האבטחה שאחראית על הבנק, בחשד לשיתוף פעולה עם הגנבים.

המשטרה מתכננת לחקור בימים הקרובים גם חלק מבעלי הכספות בבנק. צוות החוקרים יבדוק גם אם במקום נערכו שיפוצים בתקופה האחרונה.

עובדי הבנק שהגיעו אתמול לעבודה, גילו כי אלמונים חדרו לחדר הכספות הממוקם במרתף הבניין. מהמשטרה נמסר, כי הפורצים נכנסו דרך החניון ופרצו קיר מבטון מזויין, המחבר בין החניון לחדר הכספות. על פי ההערכה, הפורצים פערו חור דרכו יכול לעבור בן אדם ממוצע.

בדיקה ראשונית העלתה כי נפרצו כמה מאות כספות פרטיות, מבין 5,000 שקיימות בסניף. גורמים במשטרה מסרו, כי השודדים לקחו בעיקר כסף ויהלומים וויתרו על התכשיטים, אך עדיין לא ידוע מה השווי הכללי של הרכוש והכסף שנגנבו. מפקד מחוז תל אביב במשטרה , ניצב יוסי סדבון, אמר אתמול כי זו "פריצה יפה שהושקעה בה הרבה מחשבה".

בעל הסנדלריה הסמוכה: האזעקה פעלה

אתמול בצהריים פרצה מהומה בסניף בו בוצעה הפריצה. עשרות לקוחות שבבעלותם כספות, ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה שהוצבו במקום ולהיכנס לסניף, כדי לברר אם נפגעו מהפריצה. נציגת הבנק ביקשה להרגיע את הנוכחים במקום ואמרה, כי הבנק ייצור קשר עם כל לקוח שכספת בבעלותו נפרצה. למקום הגיעו עורכי דין שמעוניינים להעניק ייצוג משפטי ללקוחות שיבקשו לתבוע את הבנק.

מאוחר יותר פרסמה הנהלת הבנק את מספרי הכספות שנפרצו. לפי הרשימות, נפרצו כ-450 כספות בין המספרים 3,556 ועד 5,225.

אחד מבעלי הכספות בסניף, אפרים פטילון, תושב בת ים בן 74, המחזיק בחשבון בסניף מזה 40 שנה, אמר בתגובה לוואלה! חדשות: "זה אסון טבע. יש לי בפנים דברים של אמא שלי. זה לא ייתכן איך זה גנבו מהסניף המרכזי, זה הרי כמו מבצר פה. בכל פעם שהגעתי לכספת עברתי רישומים וחתימות. אם כאן אין ביטחון אז אין ביטחון בשום סניף בנק".

בוריס, בעל הסנדלריה הסמוכה לבנק, סיפר כי אתמול הגיע למקום בשעות הבוקר המוקדמות ושמע את אזעקת הבנק פועלת במשך שעתיים לפחות.

בנק דיסקונט פתח מרכז מידע ללקוחות בטלפון: 5158900-03 או 060* מכל טלפון סלולרי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully