וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הלחם ייגמר ביום שלישי"

21.7.2002 / 22:55

כך הזהירו הלילה בעלי המאפיות; בעלי טחנות הקמח דחו היום את הצעת הפשרה של התמ"ס; השרה איציק: מחירי הלחם האחיד והלבן לא יועלו, אולם ייתכן ייקור סוגים אחרים כדי לפצות הטוחנים

בעלי טחנות הקמח דחו היום את הצעת הפשרה של שרת התעשיה והמסחר, דליה איציק, לפתרון המשבר בענף. בעלי המאפיות, הזהירו הלילה, כי מחר יישארו שרידי הלחם האחרונים על המדפים. לדבריהם, אם לא יחול שינוי מיידי במצב ייאזל כל הלחם עד יום שלישי. בגלי צה"ל דווח, כי איציק אמרה הלילה שבכל מקרה לא יועלו מחירי הלחם האחיד והלבן, אולם תיתכן העלאת מחירים של סוגי לחם אחרים. זאת, במטרה לפצות את בעלי טחנות הקמח על השחיקה ברווחיהם.

בצאתה מפגישה עם נציגי טחנות הקמח אמרה איציק: "יש הרבה מאד קמח במדינה. בעלי הטחנות רוצים ללחוץ עלי, אבל אני מתכוונת לא להילחץ". בפגישה ניסתה השרה להגיע להסדר עם נציגי הטחנות, שדורשים להעלות את מחיר הלחם, בטענה שהמצב הנוכחי גורם להם להפסדים של עשרות אלפי שקלים מדי יום.

איציק אמרה בראיון לערוץ 1, כי "עבור מיליוני אנשים בישראל הלחם הוא מוצר בסיסי. העלאת מחירו תפגע באוכלוסיה הנמצאת במצוקה הגדולה ביותר בארץ". היא הוסיפה, כי במצב הקיים על "כל אחד לוותר קצת", ואמרה שנציגי טחנות הקמח ייאלצו להסתפק בהעלאה פחותה מזו שהם דורשים כעת. זאת, מכיוון, שלדבריה יש "לאזן כעת בין צרכים כלכליים לצרכים חברתיים".

הטוחנים סירבו להעלאה של 10%

כתבות "הארץ", אורה קורן ודפנה לוצקי, מוסיפות:

טחנות הקמח שובתות מאז יום שני שעבר, במחאה על הקפאת מחירי הקמח. עד נובמבר 2000 עודכנו מחירי הקמח לפי נוסחה קבועה, שהיתה מקובלת על הטוחנים ועל הממשלה, אך מאז 2000 מחיר הקמח נתון להחלטת משרד התעשיה והמסחר, באמצעות תקנות הפיקוח על המחירים. עד כה סירבה שרת התעשייה והמסחר, דליה איציק, לאשר העלאה במחירי הקמח, בטענה שזהו מצרך בסיסי.

על פי דו"ח החשב של משרד המפקחת על המחירים במשרד התעשיה והמסחר, דרושה העלאה של 16 אחוז במחירי הקמח. הדו"ח עדיין לא אושר, אולם באיגוד הטוחנים טוענים שהעליה במחיר החיטה מחייבת להעלות את מחיר הקמח ביותר מ-20 אחוז. הערב נמסר כי הטוחנים דחו הצעת פשרה לפיה יעלו המחירים בשיעור של 10-12 אחוז.

בעקבות שביתת טחנות הקמח הורגש מאז הבוקר מחסור בלחם במרכז הארץ ובירושלים. לעומת זאת, בצפון הארץ עדיין לא מורגש מחסור. ברוב המאפיות הגדולות במרכז - בהן "אנג'ל", "אחדות", "ברמן" ו"ודש" - אזל מלאי הקמח כבר שלשום, והן הפסיקו את עבודתן ולא סיפקו לחם. הערב דיווחו רשתות השיווק "קו אופ" ו"שופרסל" על מחסור בלחם בחלק מהסניפים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully