וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוד הכספות: המאבטחים נחקרו במשטרה

ורד כהן-ברזילי

21.7.2002 / 20:49

המשטרה: חשד שהשודדים קיבלו סיוע פנימי; פרצו למאות כספות בסניף דיסקונט ברחוב יהודה הלוי בתל-אביב, ולקחו בעיקר כסף ויהלומים; ניצב סדבון: "זו פריצה יפה שהושקעה בה הרבה מחשבה"

משטרת תל אביב חקרה אחר הצהריים את שני המאבטחים ששמרו על סניף בנק דיסקונט ברחוב יהודה הלוי 27 בתל אביב - במהלך שוד הכספות שהיה בו בסוף השבוע. היחידה המרכזית של המחוז הקימה צוות חקירה מיוחד לנושא. גורמים במשטרה מסרו שהצוות גם חקר אנשים אחרים מחברת האבטחה שאחראית על הבנק, בחשד לשיתוף פעולה עם הגנבים.

המשטרה מתכננת לחקור בימים הקרובים גם חלק מבעלי הכספות בבנק. צוות החוקרים יבדוק גם אם במקום נערכו שיפוצים בתקופה האחרונה. נקודה נוספת שתיבחן קשורה במערכת האזעקה של הבנק. במשטרה יבדקו האם היא פעלה במהלך השוד, ואם לא, האם נוטרלה מראש וכיצד.

עובדי הבנק שהגיעו הבוקר לעבודה גילו כי אלמונים חדרו לחדר הכספות הממוקם במרתף הבניין. מהמשטרה נמסר, כי הפורצים נכנסו דרך החניון ופרצו קיר מבטון מזויין, המחבר בין החניון לחדר הכספות. על פי ההערכה, הפורצים פערו חור דרכו יכול לעבור בן אדם ממוצע. בזמן הפריצה היו בבנק שני שומרים.

בדיקה ראשונית העלתה כי נפרצו כמה מאות כספות פרטיות, מבין 5,000 שקיימות בסניף. גורמים במשטרה מסרו, כי השודדים לקחו בעיקר כסף ויהלומים וויתרו על התכשיטים, אך עדיין לא ידוע מה השווי הכללי של הרכוש והכסף שנגנבו. מפקד מחוז תל אביב במשטרה , ניצב יוסי סדבון, אמר היום כי זו "פריצה יפה שהושקעה בה הרבה מחשבה".

בעל הסנדלריה הסמוכה: האזעקה פעלה

בצהריים פרצה מהומה בסניף בו בוצעה הפריצה. עשרות לקוחות שבבעלותם כספות, ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה שהוצבו במקום ולהיכנס לסניף, כדי לברר אם נפגעו מהפריצה. נציגת הבנק ביקשה להרגיע את הנוכחים במקום ואמרה, כי הבנק ייצור קשר עם כל לקוח שכספת בבעלותו נפרצה. למקום הגיעו עורכי דין שמעוניינים להעניק ייצוג משפטי ללקוחות שיבקשו לתבוע את הבנק.

מאוחר יותר פרסמה הנהלת הבנק את מספרי הכספות שנפרצו. לפי הרשימות, נפרצו כ-450 כספות בין המספרים 3,556 ועד 5,225.

אחד מבעלי הכספות בסניף, אפרים פטילון, תושב בת ים בן 74, המחזיק בחשבון בסניף מזה 40 שנה, אמר בתגובה לוואלה! חדשות: "זה אסון טבע. יש לי בפנים דברים של אמא שלי. זה לא ייתכן איך זה גנבו מהסניף המרכזי, זה הרי כמו מבצר פה. בכל פעם שהגעתי לכספת עברתי רישומים וחתימות. אם כאן אין ביטחון אז אין ביטחון בשום סניף בנק".

בוריס, בעל הסנדלריה הסמוכה לבנק, סיפר כי אתמול הגיע למקום בשעות הבוקר המוקדמות ושמע את אזעקת הבנק פועלת במשך שעתיים לפחות.

בנק דיסקונט פתח מרכז מידע ללקוחות בטלפון: 5158900-03 או 060* מכל טלפון סלולרי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully