וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"פריצה יפה שהושקעה בה הרבה מחשבה"

ורד כהן-ברזילי

21.7.2002 / 14:21

כך הגדיר מפקד מחוז ת"א את שוד 450 הכספות שהתגלה הבוקר בסניף בנק דיסקונט בעיר; הנהלת הבנק מסרה את מספרי הכספות ללקוחות; השודדים לקחו בעיקר כסף ויהלומים, וויתרו על תכשיטים

מהומה פרצה בצהריים בסניף בנק דיסקונט ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, שבו נפרצו בסוף השבוע מאות כספות. עשרות לקוחות שבבעלותם כספות, ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה שהוצבו במקום ולהיכנס לסניף, כדי לברר אם נפגעו מהפריצה. בצהריים פרסמה הנהלת הבנק את מספרי הכספות שנפרצו. לפי הרשימות, נפרצו כ-450 כספות בין המספרים 3,556 ועד 5,225.

הבוקר התגלה כי במהלך סוף השבוע נפרץ סניף הבנק ברחוב יהודה הלוי 27 בתל אביב. בדיקה ראשונית העלתה כי נפרצו כמה מאות כספות פרטיות, מבין 5,000 שקיימות בסניף. מהמשטרה נמסר כי עדיין לא ידוע מה השווי הכספי של הגניבה וכי נבדקת גם האפשרות שהיה שיתוף פעולה פנימי עם הפורצים. מפקד מחוז תל אביב במשטרה , ניצב יוסי סדבון, אמר היום כי זו "פריצה יפה שהושקעה בה הרבה מחשבה". מהמשטרה נמסר, כי השודדים לקחו בעיקר כסף ויהלומים וויתרו על התכשיטים.

עובדי הבנק שהגיעו הבוקר לעבודה גילו כי כי אלמונים חדרו לחדר הכספות הממוקם במרתף הבניין. מהמשטרה נמסר כי הפורצים נכנסו דרך החניון ופרצו קיר מבטון מזויין המחבר בין החניון לחדר הכספות. על פי ההערכה, הפורצים פערו חור דרכו יכול לעבור בן אדם ממוצע. עוד דווח כי בזמן הפריצה היו בבנק שני שומרים.

בעל הסנדלריה הסמוכה: האזעקה פעלה

נציגת הבנק ביקשה להרגיע את הנוכחים במקום ואמרה כי הבנק יצור קשר עם כל שכספת בבעלותו נפרצה. למקום הגיעו עורכי דין שמעוניינים להעניק ייצוג משפטי ללקוחות שיבקשו לתבוע את הבנק. ניידת מד"א שהגיעה למקום מטפלת באנשים המתגודדים.

אחד מבעלי הכספות בסניף, אפרים פטילון, תושב בת ים בן 74, המחזיק בחשבון בסניף מזה 40 שנה, אמר בתגובה לוואלה! חדשות: "זה אסון טבע. יש לי בפנים דברים של אמא שלי. זה לא ייתכן איך זה גנבו מהסניף המרכזי, זה הרי כמו מבצר פה. בכל פעם שהגעתי לכספת עברתי רישומים וחתימות. אם כאן אין ביטחון אז אין ביטחון בשום סניף בנק".

בוריס, בעל הסנדלריה הסמוכה לבנק, סיפר כי אתמול הגיע למקום בשעות הבוקר המוקדמות ושמע את אזעקת הבנק פועלת במשך שעתיים לפחות.

בנק דיסקונט פתח מרכז מידע ללקוחות בטלפון: 5158900-03 או 060* מכל טלפון סלולרי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully