פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הממלכה באבל: כלב הקורגי של המלכה אליזבת מת

   כלב הקורגי האהוב של מלכת אנגליה מת בגיל 13 המופלג. בחודש שעבר הוא עוד הספיק להשתתף בסרטון לאולימפיאדה בכיכובו של ג'יימס בונד

   הממלכה הבריטית מרכינה ראש. מונטי, כלב הפמברוק וולש קורגי בן ה- 13 של המלכה אליזבת השניה, מת בסוף השבוע האחרון בארמון באקינגהם. מונטי הופיע לאחרונה לצד כלביה הנוספים של המלכה בסרטון שנערך לכבוד אולימפיאדת לונדון. בסרטון מופיע השחקן דניאל קרייג בתפקיד ג'יימס בונד כשהוא מלווה את המלכה יחד עם כלבי הקורגי שלה, אל המסוק שיוביל את הוד מלכותה לאצטדיון האולימפי.

   המלכה אליזבט עם כלב מסוג קורגי, 1970 (GettyImages , Keystone)
   מגיל 18 מגדלת כלבי קורגי. המלכה וקורגי. 1970(צילום: אימג’בנק -GettyImages)

   כעת נותרו בבעלותה של המלכה שתי כלבות נוספות מזן קורגי, העונות לשמות הולי ווילו. שהופיעו גם הן בסרטון האולימפי. הקשר בין כלבי הפומברוק קורגי וארמון ווינדזור החל בשנת 1933, כשהמלך העתידי דאז, ג'ורג' השישי קנה את הגור הראשון. מאז ועד היום כל כלבי הפומברק קורגי של המלכה הם צאצאים של אותו גור ראשון.

   כלב קורגי וולשי (ShutterStock)
   כלב מזן פמברוק וולש קורגי (צילום: ShutterStock )

   במהלך השנים החזיקה המלכה כ-30 כלבים מזן זה, ואף פיתחה זן נוסף של כלבים הנקרא "דורגי". זה קרה כשאחת מכלבותיה הזדווגה עם כלב "דשונד" השייך לנסיכה מרגרט. כלבי הקורגי נועדו במקור לרעיית בקר, ועל אף שהם נחשבים קטני קומה, הם ידועים בחוזקם ובעקשנות שלהם. ממש כמו המלכה.

   כלבי קורגי מברכים את מלכת אנגליה. אנגליה. 1.5.2012 (GettyImages)
   כלבי קורגי מברכים את המלכה לרגל יובל היהלום שנחגג השנה בממלכה (צילום: אימג’בנק -GettyImages)