וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פוענח רצח אכזרי של קשישה ברמלה

ורד כהן-ברזילי

21.7.2002 / 0:05

חנה פרישמן ז"ל נשדדה והוכתה למוות לפני כחודשיים; המשטרה עצרה בן 22, קרוב משפחתה, בחשד שביצע את הרצח בסיוע שני צעירים נוספים; המניע: הוא ידע שבדירתה נמצאים כסף ותכשיטים

המשטרה פענחה את רצח חנה פרישמן ז"ל שאירע באמצע מאי השנה. פרישמן, תושבת רמלה בת 78, נמצאה על ידי בתה כשהיא מוטלת ללא רוח חיים בדירתה. חקירה ראשונית של המשטרה העלתה כי היא הוכתה עד זוב דם ומדירתה נשדדו תכשיטים וכסף מזומן.

בעקבות הרצח האכזרי הוקם במשטרת רמלה צוות חקירה מיוחד בראשותו של פקד זיו שגיב שעמל ימים ולילות במטרה לפענח את הרצח וללכוד את החשודים במעשה. במסגרת החקירה זומנו עשרות אנשים לתת עדות במשטרה, מרביתם קרובי משפחתה ומכריה של פרישמן שנתבקשו להסביר היכן היו בשעת הרצח. "ידענו שהדירה לא נפרצה ולכן הערכנו כי חנה ככל הנראה הכירה את רוצחיה", הסביר מפקד תחנת רמלה, סגן ניצב ברונו שטיין.

לפני כשלושה שבועות הצליחה המשטרה לאסוף מידע שהביא לבסוף למעצרו של החשוד המרכזי ברצח, תושב רמלה בן 22 שהוא גם קרוב משפחתה של פרישמן (חנה היתה דודתה של אמו). כעבור מספר ימים נעצרו שני שותפיו לרצח, חברתו לחיים של החשוד, תושבת רמלה בת 18 וצעיר נוסף בן 23 תושב העיר. שני הגברים מוכרים למשטרה בתחום עבירות הסמים והרכוש.

מחקירת המשטרה עולה כי השלושה תכננו במשך מספר ימים כיצד ישדדו את הקשישה. לטענת סנ"צ שטיין, החשוד ידע כי פרישמן בעלת ממון וידועה כמי שהרבתה לתרום לקהילת יוצאי חבר העמים. סנ"צ שטיין טוען כי השלושה תכננו בקפידה את שעת הרצח בידיעה כי הקשישה תהיה לבדה בדירה. הם הגיעו לדירתה וכשהיא זיהתה את קרובה פתחה לו את הדלת ללא חשש. "הם היכו אותה באכזריות רבה עד זוב דם", הסביר. השלושה נטלו מהדירה תכשיטים בשווי כמה מאות שקלים ו-1,200 שקלים במזומן ונמלטו מהמקום.

"ירדו לאילת כדי להתרחק מהזירה"

"מיד לאחר הרצח הם קנו סמים מהכסף ששדדו וירדו לאילת כדי להתרחק מהזירה", הסביר שטיין. לדבריו, השלושה שהו באילת כארבעה ימים ואז חזרו לרמלה: "עד שנעצרו הם הספיקו להיות מספר פעמים נוספות באילת וזאת על מנת להקשות על צוות החקירה להגיע אליהם".

לטענת המשטרה, לאחר שהשלושה נעצרו הם טענו כי שהו באילת בזמן הרצח אולם צוות החקירה המיוחד הצליח להפריך את האליבי של החשודים. "יומיים לאחר שהחשוד המרכזי נעצר הוא הודה במעשים ואף שחזר אותם", סיפר שטיין. לטענת המשטרה, החשוד המרכזי ניסה, מיד לאחר שנעצר, להעביר מסר לשני שותפיו שיברחו מהארץ. המשטרה הצליחה לאתר את המסר וכשעימתה את החשוד עם מעשיו הוא נשבר ומיד הודה במעשים. "מיד לאחר מכן עצרנו את שני החשודים הנוספים שאת זהותם כאמור ידענו. השניים בתחילה הכחישו את החשדות המיוחסים להם אולם אחר מכן הודו במעשי הרצח והשוד ואף שחזרו אותם", ציין שטיין.

הפרקליטות תגיש מחר כפי הנראה כתבי אישום כנגד שלושת החשודים ותבקש מבית משפט השלום ברמלה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully