וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק במכתב לשרון: מצב החירום הלאומי מחייב שילוב כוחות

23.10.2000 / 18:08

נציגי הליכוד וישראל אחת נפגשו לדון על הקמת הממשלה - ונפרדו ללא תוצאות; ברק ושרון ייפגשו שוב הערב; סילבן שלום: הצעות ברק לא מקובלות עלינו, אך הליכוד ייתן עוד סיכוי להקמת ממשלת חירום

המגעים להקמת ממשלת חירום לאומית נכנסו היום להילוך גבוה. אחר הצהריים הסתיימה פגישת צוותי המשא ומתן של הליכוד וישראל אחת בירושלים. הצדדים דנו בתנאי הצטרפות הליכוד לממשלה, אך לא הגיעו להסכמה.

ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הליכוד, אריאל שרון, ייפגשו הערב במטרה לקדם את המהלך.

במסמך שהעביר ברק לשרון כתב ראש הממשלה: "ההתפתחויות של השבועות האחרונים מציבות אותנו בפני אתגר מדיני וביטחוני מורכב, ובפני מציאות קשה במדינה. הפשרת ההסכמים על ידי הפלסטינים ובחירה בעת הזו בנתיב האלימות, המתיחות בצפון לאורך גבול לבנון, פריסת כוחות עיראקים במערב עיראק ובעורף סוריה, גלי ההתלהמות העממיים ברחבי העולם הערבי, כל אלה והקרנותיהם על המציאות בישראל יוצרים מצב חירום לאומי רגיש, המחייב שילוב כוחות מכל קצבי הקשת הפוליטית".

ראש הממשלה מציע, כי לקבינט הביטחוני של ממשלת החירום יצטרפו ראשי הסיעות שמפלגותיהן ייכנסו לממשלה. בהצעתו, קובע ראש הממשלה שמספרם הכולל של חברי הקבינט לא יוכל לעלות על מחצית ממספר שרי הממשלה. בכך מבקש ברק ליצור מצב בו הסיעות המצטרפות לממשלה יהיו במיעוט.

ראש הממשלה מעוניין גם להכניס מספר שינויים בנוהלי העבודה של הקבינט: "נושאים מדיניים וביטחוניים יידונו בקבינט. כל ארבעה חברים בוועדה יהיו רשאים לדרוש החלטה בנושא מסוים וזאת תתקבל רק אם התקבלה פה אחד על ידי כל חברי הקבינט. אם לא יושג קונצנזוס יבוא העניין להכרעת הממשלה. סדר היום ייקבע תוך התייעצות עם יו"ר הליכוד, המשקיפים והגורמים האחרים".

בליכוד אמרו בתגובה, כי ההצעה לא מקובלת עליהם לחלוטין. למרות זאת אמר ח"כ סילבן שלום (ליכוד), בתום הפגישה עם אנשי ישראל אחת הערב, כי "ניתן עוד סיכוי להקמת ממשלה כזו בפגישת צוותי המשא ומתן".

השר חיים רמון (ישראל אחת) אמר הערב, כי הוא מקווה שבליכוד יבינו את החשיבות של הקמת ממשלת חירום, וייתעלו מעל ל"קטנוניות היומיום".

שריד: לא ניכנס לממשלה שאומרת לא לשלום

ראש מרצ, ח"כ יוסי שריד, אמר הערב כי מפלגתו לא תצטרף לממשלה "שאומרת לא לשלום". שריד אמר את הדברים בכינוס מועצת מרצ, שנפגשה בחיפה, כדי לדון ביחסים בין יהודים לערבים ישראלים. הלילה תיפגש הנהגת מרצ עם ראש הממשלה.

מחר ייפגש ברק עם אנשי סיעות שינוי, המפד"ל ויהדות התורה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully