וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל גור משנה אסטרטגיית בחירות

23.10.2000 / 17:50

שבועיים לפני הבחירות פוצח המועמד הדמוקרטי בקמפיין "שולחן המטבח", במהלכו ייפגש באופן אישי עם בוחרים; מדגיש את הפן הסביבתי, משום שמועמד מפלגת הירוקים "גונב" לו קולות

יום הבחירות, השבעה בנובמבר, הולך וקרב ואנשיו של המועמד הדמוקרטי אל גור נכנסים ללחץ. בעקבות סקרים חדשים, המצביעים על כך שג'ורג' וו. בוש מוביל במרוץ, פצח גור באסטרטגיה חדשה במסע הבחירות שלו.

במסגרת מה שהוא מכנה קמפיין "שולחן המטבח", נפגש גור באופן אישי עם משפחות, על מנת להראות כיצד החלטותיו יועילו לכל בית ובית. בשלב ראשון ייפגש גור עם הת'ר הוויט, בת 32, בחברה שלה "אורגון צ'אי", אשר מוכרת לחנויות תמציות של התה ההודי. במקביל לקמפיין "שולחן המטבח", מתכנן גור לערוך סדרת נאומים ברחבי המדינה.

מדינת אורגון, מקום מושבה של הוויט, היא גם זירה למאבק קשה בין המפלגה הדמוקרטית למפלגת הירוקים על קולו של הבוחר. סקרים אחרונים מראים כי במדינה זו, וכן במדינת וושינגטון, בוש מוביל על פני גור בהפרש של כאחוז אחד, ולעומת זאת ראלף נאדר, מועמד הירוקים, גרף בסקרים שישה אחוזים מהקולות. מצביעיו של נאדר הם ברובם ליברלים, ואילולא היה מועמד היו מצביעים עבור גור. משום כך מדגיש גור את הפן הסביבתי במדיניותו, בשעה שהוא עורך את מבע הבחירות שלו במדינות אלה.

בשלב זה המרוץ צמוד מאוד, כאשר סקר חדש מטעם סוכנות הידיעות "רויטרס" מצביע על הפרש של שלושה אחוזים בלבד, כאשר בוש מוביל עם 44 אחוזים מהקולות, ואילו גור עם 42 אחוזים בלבד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully