וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פגזים על בית ג'אלה

23.10.2000 / 21:05

הירי על גילה נמשך למרות שצה"ל השיב הערב אש טנקים ומקלעים, ופצע שלושה פלסטינים; רחוב האנפה מואפל - התושבים התבקשו להשאר בבתיהם; הרמטכ"ל הזהיר: נגיב בחומרה; הנשיא קצב: ילדי ישראל לא יהיו חשופים לירי כנופיות פושעים

חילופי הירי בשכונת גילה נמשכים. זאת לאחר שהערב ירה טנק של צה"ל פגזים ואש מקלעים לעבר מקורות הירי בבית ג'אלה. הפלסטינים מדווחים על שלושה פצועים מהירי. אחד הפצועים הוא נהג אמבולנס.

רחוב האנפה בגילה הואפל, והתושבים נקראו להישאר בבתיהם. שני תושבים נפצעו, ונגרם נזק לבית.

אמש היו חילופי אש קשים בין צה"ל לבין הפלסטינים בשכונת גילה. חיל האוויר ירה, לראשונה, טילים לעבר מטרות פלסטיניות בתגובה לירי מכיוון בית ג'אלה ובית לחם.

הרמטכ"ל, שאול מופז הזהיר היום, כי צה"ל יכתר את בית ג'אלה כדי למנוע מאנשי התנזים להיכנס אליה. מופז קרא לתושבי בית ג'אלה לעזוב את בתיהם אם יתחדש הירי אל גילה, "משום שצה"ל יגיב בחומרה".

מופז ציין, כי אין אפשרות לכתר לחלוטין את העיירה משום שהיא גובלת בבית לחם הנתונה בשליטה מלאה של הפלסטינים.

כתבנו לירון מרוז מוסיף:

ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, אמר היום כי הירי שמתבצע בימים האחרונים אל שכונת גילה, נעשה בידיעה ובגיבוי של הרשות הפלסטינית. אולמרט אמר את הדברים במהלך ביקור שערך בגילה יחד עם נשיא המדינה, משה קצב, וראש מטה פיקוד מרכז, יעקב זיגדון.

בשיחה עם תושבים במתנ"ס השכונתי אמר קצב: "אנחנו דורשים מהרשות לשים סוף ליריות או שאנחנו נצטרך לשים לזה סוף. ילדי ישראל לא יהיו חשופים להשתלטות כנופיות פושעים שיורות בלילות לבתי תושבים".

אם זאת ציין נשיא המדינה כי פעילות הצבא מוגבלת מכיוון שישראל אינה מעונינת בירי לעבר בתים בהם מתגוררים נשים וילדים.

ראש מטה פיקוד מרכז, יעקב זיגדון, אמר בביקור כי כנופיות הירי מרחיבות את גזרת היריות בכדי להקשות על פעילות הצבא, אולם כוחות הביטחון עושים ככל שביכולתם על מנת למגר אותן. "הירי מתרחב לגזרות נוספות וההנחיות לחיילים ברורות: כל מקור ירי שיזוהה יחטוף בחזרה", אמר זיגדון. הוא סיפר כי חוליה שפעלה באזור כביש המנהרות שבסמוך לבית לחם חוסלה לא מזמן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully