דרמה בלב האדמה: כורה שיסף את עורקיו לנגד המצלמות

כמאה כורים שמתבצרים בסרדיניה חסמו את הכניסה למקום במאות ק"ג של חומר נפץ, ואיימו להתאבד אם ממשלת איטליה לא תרכוש מהם עוד פחם. כשהגיעו העיתונאים, אחד הכורים נשבר

רויטרס
30/08/2012
עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ'

דרמה בשידור: כורה מסרדיניה ניסה להתאבד במסיבת עיתונאים, שנערכה במכרה פחם בעומק של 400 מטרים. התקרית אירעה אמש (רביעי) במכרה ליד קליארי, בירת האי, לעיניהם של כתבים רבים שבאו לסקר את השביתה. הכורה, סטפנו מלטי, צעק "איננו יכולים לשאת זאת עוד", ושיסף בסכין את העורקים שבידו. הוא התמוטט לארץ והתעלף. לאחר מכן פונה לבית החולים במצב בינוני.

הכורים השובתים בסרדיניה(צילום: רויטרס)

הכורים, בהם כמה נשים, מתבצרים במכרה מאז תחילת השבוע וחוסמים את הכניסה למקום בעזרת מאות קילוגרמים של מטעני חבלה, המשמשים אותם לעבודתם. במכרה מועסקים 500 פועלים והוא מספק פחם לתחנת כוח סמוכה. איגוד הכורים טוען כי תחנת הכוח, הנמצאת בבעלות ממשלת איטליה, אינה רוכשת די פחם ומזהירים כי המכרה עלול לפשוט רגל. הם איימו כי אם דרישותיהם לא ייענו, הם עלולים להתאבד.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: כך תשפרו ביצועים - עם הנחה בלעדית

מוגש מטעם "גברא"
כורי פחם שובתים ליד קליארי, בירת סרדיניה. אוגוסט 2012(צילום: רויטרס)

הכורים טוענים כי בעשר השנים האחרונות, יותר מ-7,000 פועלי פחם איבדו את משרתם. עד סוף השבוע, ממשלת איטליה אמורה להודיע אם בכוונתה להשקיע במפעל כספים נוספים. זהו מכרה הפחם היחיד באיטליה, והכורים מקווים שהממשלה תעניק להם חוזי העסקה במכרה חדש.

כורי פחם שובתים ליד קליארי, בירת סרדיניה. אוגוסט 2012(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully