וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיראק שולחת משאיות עם מזון ותרופות לפלסטינים

23.10.2000 / 14:41

40 משאיות שנשאו מוצרי מזון בסיסיים ותרופות עזבו אתמול את בגדד; השיירה תעבור דרך ירדן בדרכה לעזה; גורמים רשמיים בעיראק סירבו לומר עם האספקה שנשלחה הייתה חלק מתוכנית "נפט תמורת מזון"


עיראק מתגייסת לעזרת הפלסטינים ושולחת להם אספקת מזון ותרופות. אתמול יצאה מבגדד שיירת משאיות עם אספקה לפלסטינים, זאת למרות האמברגו שהוטל על עיראק. השיירה כללה 40 משאיות, העושות את דרכן מבגדד דרך ירדן ועד לעזה.

שר המסחר העיראקי אמר כי מדינתו מחויבת לפלסטינים. לדבריו האספקה כללה מצרכים בסיסיים, בהם קמח, סוכר, אורז, שמן, אבקת חלב ותרופות. גורמים רשמיים בממשל העיראקי סירבו לומר האם חלק מהמוצרים שנשלחו לפלסטינים הגיעו לעיראק באמצעות התוכנית "נפט תמורת מזון", שמנהיג האו"ם מאז מלחמת המפרץ. במסגרת התוכנית, העיראקים מספקים נפט ובתמורה מקבלים מזון ותרופות, המצויים במחסור במדינה בשל הסנקציות שהאו"ם הטיל עליה.

האמברגו על עיראק החל להתפורר בעקבות נחיתת מטוסים ממדינות שונות בשטחה, זאת למרות ההוראות שאוסרות זאת. 27 מטוסים נחתו בבגדד בארבע שבועות האחרונים, כמחאה על הסנקציות האוסרות הגעה סדירה של מטוסים למדינה.

לפי התנאים שהציב האו"ם, הסנקציות על עיראק יכולות להתבטל רק לאחר שהיא תודיע כי נפטרה מכל הנשק להשמדה המונית שהיה ברשותה. בבגדד טוענים כי ההשמדה של הנשק בוצעה, אולם הם מסרבים לשתף פעולה עם פקחי האו"ם, שאמורים לוודא שאכן הדבר בוצע.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully