וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפלסטינים: מחר נפרוץ את הסגר

23.10.2000 / 22:56

תקריות בשטחים: ישראלית נפצעה קל מאבנים שהושלכו על אוטובוס, מצפון ליריחו; יריות בהר עיבל, בהתנחלות בית"ר ובכביש חוצה יהודה - אף ישראלי לא נפגע; מוקדם יותר היום נפצע קל קצין צה"ל בעימותים סמוך לקבר רחל; שישה פלסטינים נפצעו בהפגנות ברחבי הגדה

הפלסטינים מתכוונים לפרוץ מחר את הסגר המוטל על השטחים. עיתון הרשות הפלסטינית "אל חייאת אל ג'דידה", פירסם היום הוראות פעולה לפלסטינים כיצד לנסות ולפרוץ מחר את הסגר. על פי העיתון, מפרסם "קול ישראל", מתוכננות מחר תהלוכות גדולות בתחומי הרשות, בהן ינסו הפלסטינים לפרוץ מחסומים וסגרים, במיוחד באזור ירושלים.

מספר תקריות אירעו במהלך הערב בשטחים:
ישראלית נפצעה באורח קל מאבנים שיידו צעירים פלסטינים על אוטובוס מצפון ליריחו.

חילופי אש בחברון לאחר שפלסטינים ירו אל עבר בתי מתנחלים בעיר. הכדורים חדרו לבתים אך איש לא נפגע.
מוקדם יותר ירו הפלסטינים לעבר היישוב פסגות, ליד רמאללה - לא היו נפגעים.

מטען חבלה התפוצץ סמוך לשיירת כלי רכב ישראלית באזור נצרים. איש לא נפגע. הבוקר פורק מטען צינור, שהושלך לעבר עמדת צה"ל בצומת נצרים. המטען פורק על ידי חבלני משמר הגבול, שהבחינו בו בסיור שערכו במקום.

יריות נורו לעבר כוח צה"ל שהיה בהר עיבל. החיילים השיבו באש לעבר מקורות הירי, לא היו נפגעים. אש נפתחה גם לעבר ההתנחלות בית"ר עילית שמדרום לירושלים. לא היו נפגעים מהירי וגם לא נגרם נזק.

פלסטינים ירו גם לעבר ג'יפ צה"לי שעבר מתחת לגשר חלחול, בכביש חוצה יהודה. החיילים השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים ולרכב נגרם נזק. הגשר נמצא בשליטה פלסטינית ובתקופה האחרונה נסגר לעיתים דחופות בגלל זריקת אבנים.

בעימותים סמוך לקבר רחל נפצע קל קצין צה"ל. עשרות צעירים פלסטינים שהפגינו במקום התעמתו עם כוחות צה"ל. לטענת הפלסטינים נפצעו בהפגנות חמישה מפגינים מירי כדורי גומי של חיילי צה"ל. הפגנות נערכות גם בצומת איו"ש, צה"ל נמנע מלהתערב.

בעימותים דומים בחברון נפצע קשה מפגין פלסטיני. הפלסטינים פתחו באש לעבר עמדת צה"ל סמוך ליישוב היהודי בעיר. אחד החיילים נפגע קל מרסיסים.
ברמאללה השתתפו אלפי פלסטינים בהפגנה של החמאס.


ראש מטה פיקוד המרכז, תא"ל יעקב זיגדון, אמר היום כי צה"ל מוכן להסלמה בשטחים.

הוקם צוות לטיפול בבעיות תושבי יש"ע

בתוך כך נפגש היום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, עם ראשי מועצת יש"ע.
הצדדים קבעו צוות עבודה שיטפל בנושאים שלא נפתרו במהלך העבודה המשותפת של משרדי הממשלה, זאת נוכח האירועים האחרונים ומצב היישובים באיו"ש. קוצ'יק הבטיח לאנשי יש"ע לסייע לתושבים ולאפשר להם שיגרת חיים רגילה. הצוות כולל את קוצ'יק עצמו, את יועץ השר ורדי ונציג של מועצת יש"ע.

מילוא אישר סיוע למערך הרפואי בשטחים

כתבנו מוטי גל מוסיף כי נציגי יש"ע פנו היום בבקשה לשר הבריאות, רוני מילוא, בבקשה לסייע במערך הפינוי והבריאות עקב החרפת המצב הביטחוני. הנציגים ביקשו להגדיל את מספר האמבולנסים הממוגנים, לשדרג את המרפאות הקיימות, לקבל נוכחות רופא פעם בשבוע בכל הישובים ותוספת תקציב ומיגון אישי לצוותים הפועלים בשטח. מילוא תמך בכל הדרישות שהועלו בפניו והנחה את הצוות המקצועי לפעול מיידית לביצוע דרישותיהם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully