וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם באינטרנט אפשר: eBay מכפילה את רווחיה ל-54 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות

19.7.2002 / 0:38

חברת המכירות הפומביות באינטרנט העלתה קלות את תחזית הרווח השנתית שלה לטווח של 76-78 סנט למניה

חברת המכירות הפומביות באינטרנט eBay (אי.ביי) דיווחה היום על הכפלה ויותר של רווחיה ברבעון השני, הודות לגידול בהיקף פעילות הקנייה והמכירה באתרי החברה.

eBay רשמה רווח של 54.3 מיליון דולר או 19 סנט למניה ברבעון השני, לעומת רווח של 24.6 מיליון דולר או 9 סנט למניה ברבעון המקביל. תוצאות החברה בשורה התחתונה היו בהתאם לתחזיות של מרבית האנליסטים.

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-266.3 מיליון דולר, לעומת 180.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה, הודות לגידול של 66% בהכנסותיה מעסקות מקוונות באתריה לעומת התקופה המקבילה. באתרי החברה מחוץ לארה"ב נרשם גידול חד במיוחד של 152% בהכנסות מעסקות מקוונות, לעומת גידול של 48% בהכנסות בארה"ב. עם זאת, הצמיחה בהכנסות החברה נפגעה מירידה של 11% בהכנסות eBay מפרסום לעומת התקופה המקבילה.

eBay כבר פירסמה תוצאות כספיות ראשוניות מוקדם יותר החודש, כאשר הודיעה כי תרכוש את ספקית שירותי התשלום המקוון פייפאל (סימול PYPL) ב-1.5 מיליארד דולר במניות.

סמנכ"ל הכספים של eBay, ראג'יב דוטה, העריך היום כי החברה צפויה לרשום רווח של 19 סנט למניה ברבעון הנוכחי, בהתאם לתחזית האנליסטים של תומסון פייננשל פירסט קול. eBay אף העלתה קלות את תחזית הרווח השנתית שלה, ולטענת דוטה צפויה לרשום רווח של 76-78 סנט למניה בשנת 2002 כולה, בהתאם לתחזיות האנליסטים לרווח של 77 סנט למניה.

באשר למכירות החברה בשנת 2003, אמר דוטה כי הן צפויות להסתכם ב-1.5 עד 1.55 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים היא להכנסות של 1.54 מיליארד דולר.

התחזיות של דוטה אינן כוללות את תרומתה האפשרית של פייפאל לתוצאות החברה. מכירות פייפאל צפויות להסתכם השנה ב-225 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully