וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיקרוסופט ממשיכה לצמוח: רווח של 1.53 מיליארד דולר ברבעון הרביעי

רונן סרברניק

19.7.2002 / 13:56

החברה דיווחה על עלייה של 10% בהכנסותיה לרמה של 7.25 מיליארד דולר, לעומת תחזית אנליסטים להכנסות של 7.06 מיליארד דולר

ענקית התוכנה מיקרוסופט דיווחה כצפוי על צמיחה רבעונית ברווחיה ובהכנסותיה.

ברבעון הכספים הרביעי של החברה, אשר הסתיים ב-30 ביוני, דיווחה החברה על רווח נקי של 1.53 מיליארד דולר, 28 סנט למניה, לעומת רווח של 65 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. לאחרונה דיווחה החברה על מחיקה של 806 מיליון דולר, 15 סנט למניה, מרווחיה בשל פגיעה בהשקעות, מחיקה זו פגעה בתחזיותיה אשר פורסמו לפני 3 חודשים ואשר צפו לרווח נקי של 41-42 סנט למניה.

החברה דיווחה ברבעון על הכנסות של 7.25 מיליארד דולר, עלייה של 10% לעומת הכנסות של 6.6 מיליארד דולר ברבעון המקביל ולעומת תחזית אנליסטים להכנסות של 7.06 מיליארד דולר.

כמו כן הוסיפה החברה כי ברבעון שיסתיים בספטמבר היא צופה לרשום הכנסות בסך 7-7.1 מיליארד דולר ורווח נקי למניה של 42 סנט. "למרות שהאווירה העסקית נותרת מאתגרת, אנו מבצעים השקעות חשובות בפיתוח מוצרים ובחטיבת המכירות אשר יסייעו לתוצאותינו בהמשך השנה ובשנים הבאות", אמר סמנכ"ל הכספים, ג'ון קונורס.שיטת התשלום החדשה


מיקרוסופט שוב הוכיחה היום למשקיעים את יציבותה. בניגוד לחברות אחרות, אשר מתבססות על שוק המחשבים האישיים, דוגמת אינטל ו-AMD, ואשר רשמו ירידות חדות ברווחיהם, מצליחה מיקרוסופט לשמור על מגמת צמיחה וזאת בזכות תוכנית התשלומים החדשה של החברה.

בחודש אפריל הודיעה החברה כי היא צופה לרשום הכנסות של 7-7.1 מיליארד דולר ברבעון. החברה צופה להרוויח משינוי תוכנית מתן הרשיונות ברבעון הרביעי של השנה וברבעון הראשון של שנת הכספים 2003.

החברה קבעה את ה-31 ביולי כתאריך האחרון ללקוחותיה למעבר לתוכנית התשלומים החדשה. הלקוחות, גופים עסקיים אשר רוכשים את ערכות "אופיס" ו"חלונות", יכולים להתמרד ולהישאר עם הגרסאות המיושנות או להיכנע לענק מרדמונד ולקבל עליהם את השיטה החדשה.

"לא דיברתי עדיין עם לקוחות אשר אמרו לי שהם עוזבים את מיקרוסופט", אמר אלווין פארק, מחטיבת התוכנה של קבוצת המחקר גארטנר. לפי פארק, עלויות החלפת התוכנה והכשרת העובדים הן משוכות גבוהות מדי לחברות.

השיטה החדשה מאפשרת למיקרוסופט לגבות תשלום חודשי אשר מאפשר שדרוגים במקום רכישה חד פעמית ושימוש בלתי מוגבל בתוכנותיה של מיקרוסופט. בחוגים מסוימים הפכה תוכנית התשלום של מיקרוסופט לשיטת ההפחדה החדשה של ה"בריון השכונתי", מאחר שאי תשלום כעת, יוביל לעלות שדרוג גבוהה יותר בעתיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully