וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרקורי מספקת את הסחורה: הכנסות של 94 מיליון דולר ברבעון השני

נטע יעקבי

19.7.2002 / 0:15

מרקורי עמדה בתחזיות שסיפקה; מדווחת על רווח נקי של 18 מ' ד' או 21 סנט למניה

מרקורי הצליחה לגבור היום על חששות המשקיעים כאשר עמדה בתחזיות שסיפקה לרבעון השני. החברה דיווחה על הכנסות של 94 מיליון דולר - גידול של 3.8% לעומת הרבעון הקודם, אך ירידה של 1% לעומת תוצאותיה ברבעון המקביל, שעמדו על 96 מיליון דולר.

החברה סיפקה היום תשובה לשאלה שעלתה בקרב משקיעים רבים: האם גם מרקורי סובלת מהחולשה הכללית או שהיא ממשיכה לחמוק מהמיתון, כפי שעשתה בשני הרבעונים האחרונים. התוצאות שסיפקה היום החברה בהחלט מצביעות על כך שמגמת הצמיחה נמשכת. הרווח הנקי הסתכם ב-18 מיליון דולר או 21 סנט למניה. בניכוי נכסים בלתי מוחשיים, דיווחה החברה על רווח של 13 מיליון דולר או 15 סנט למניה - בטווח התחזיות שסיפקה. הנכסים הבלתי מוחשיים כוללים הפחתת מוניטין של 900 אלף דולר בגין רכישת חברת פרשווטר ורווח של 4.6 מיליון דולר כתוצאה מהחזרי חובות.

לראשונה סיפקה מרקורי דיווח גם על תזרים המזומנים שלה. במהלך הרבעון, ייצרה החברה 35.5 מיליון דולר מפעילות שוטפת, וזאת לעומת 30.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. כמו כן, הודיעה החברה כי פדתה איגרות חוב של 41 מיליון דולר, כולל הריבית הנצברת, מתוך חוב של 47.7 מיליון דולר שיש לה כלפי המשקיעים.

בתוצאות החברה ניתן לראות ירידה בהכנסות המתקבלות מרשיונות חדשים ועלייה בהכנסות משירותים. החברה סיימה את הרבעון עם מזומנים ושווי מזומנים בגובה של 153 מיליון דולר, לעומת 427 מיליון דולר ברבעון הקודם. נראה כי חלק מהכספים הועברו לסעיף השקעות קצרות טווח, אשר גדל ל-190.7 מיליון דולר, וחלקם הועברו לסעיף השקעות ארוכות טווח, שגדלו לכ-247 מיליון דולר.

מנכ"ל החברה, אמנון לנדן, אמר עם פרסום התוצאות כי הן משקפות רבעון חזק שעבר על החברה. החברה תקיים שיחת ועידה לדיון בתוצאות הכספיות בחצות, לפי שעון ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully