וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכה: גורמים קיצוניים במגזר הערבי מתכוונים לפגוע באנשי משטרה

23.10.2000 / 13:33

משטרת מרחב העמקים: במידה שתהיה הסלמה בשטחים היא עלולה לגרור גם הסלמה חריפה בשטחי ישראל; המשטרה חידשה את פעילותה השוטפת ביישובים ערביים; ראשי הישובים התלוננו כי עקב היעדרות המשטרה מסרבים טכנאים ישראלים לתקן תקלות בשטחם

משטרת מרחב העמקים מעריכה כי במידה שתיהיה הסלמה בשטחים היא עלולה לגרור גם הסלמה חריפה בשטחי ישראל; המשטרה חידשה את פעילותה השוטפת ביישובים ערביים עקב תלונות שבגלל העדרותם מסרבים טכנאים ישראלים לתקן תקלות בשטחם

משטרת מרחב העמקים מעריכה כי גורמים קיצוניים במגזר הערבי בישראל מתכוונים לפגוע באנשי משטרה תוך שימוש בנשק חם. בהערכת מצב של ראש לשכת החקירות במרחב נטען כי במגזר הערבי קיימים קיצוניים שמסרבים להשלים עם הרגיעה היחסית בקרב ערביי ישראל ולכן בכוונתם להתסיס את השטח מחדש.

הערכות אלו נמסרו לבית המשפט העליון בעקבות ערעור שהגישה המדינה על שיחרורם למעצר בית של שלושה צעירים שמואשמים בהתפרעות ובניסיון לתקוף שוטרים במהלך מהומות שהתרחשו בצפון בתחילת החודש. במשטרה מאמינים כי במידה שתהיה הסלמה נוספת בשטחים היא עלועה לגרור גם הקצנה בשטחי ישראל, והפעם באופן חריף יותר.

היום נמסר כי המשטרה מחדשת את פעילותה השוטפת במספר ישובים ערביים באזור שפרעם, כרמיאל ועכו. מפקד משטרת מרחב גליל, תת ניצב יהודה סלומון, אמר כי הפעולות נעשו בעקבות פנייה של ראשי הציבור הערבי. האחרונים התלוננו כי בגלל העדר כוחות משטרה מסרבים טכנאים של בזק וחברת חשמל לתקן תקלות בישובים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully