וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לבנת, שלום וריבלין - צוות המו"מ של הליכוד לממשלת החירום

23.10.2000 / 12:03

יחד עם יו"ר הליכוד ידונו השלושה בתנאים להצטרפות הליכוד לממשלת ברק; חברי כנסת מהליכוד העבירו לשרון מכתב בו הם מציגים תנאים לכניסה לממשלה; יוסי ביילין מאיים להתפטר אם ברק ייענה לדרישות שרון

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, מינה את חברי הכנסת רובי ריבלין, לימור לבנת וסילבן שלום לצוות המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות. לבנת חתמה אמש על מכתב שהועבר לשרון, המציג שורת תביעות שעל הליכוד לדרוש מראש הממשלה, אהוד ברק, כתנאי להצטרפות הליכוד לממשלה.

במכתב תובעים חברי הכנסת מהליכוד, כי ברק יצהיר באופן חד וברור על הסתלקותו מהבנות קמפ דיוויד בתמורה לכניסת הליכוד לממשלה. כמו כן הם דורשים כי ייקבע מראש מועד לבחירות מוקדמות, לא יאוחר מאחד באפריל 2001. חברי הכנסת, בהם לימור לבנת, דני נווה, ישראל כץ ועוזי לנדאו, תובעים בנוסף כי אם תוקם ממשלת חירום, ייוצג בה הליכוד רק על ידי יו"ר הסיעה, אריאל שרון.

ברק החליט לפתוח במו"מ קואליציוני מזורז על הקמת ממשלת אחדות, עם כמה מסיעות הכנסת ובראשן הליכוד. היום ייפגשו ברק ושרון לתחילת המו"מ הקואליציוני.

כבר היום אמורות להתקיים פגישות בין צוות המו"מ של ישראל אחת ובין צוותים של הליכוד, מרצ וש"ס. ברק הינחה את צוותו, השרים בנימין בן אליעזר, חיים רמון ורענן כהן, לסיים את המשא ומתן עד לסוף השבוע.

השר יוסי ביילין מאיים לפרוש מהממשלה אם דרישותיו של שרון יתקבלו. ראש מרצ, יוסי שריד, אמר כי סיעתו לא תשתתף בממשלה שמבוססת על פסק זמן בתהליך המדיני ועל אריאל שרון כראש ממשלה שני.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully