וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מטען צינור הושלך על עמדת צה"ל בנצרים - אין נפגעים

23.10.2000 / 11:30

התגלה בסיור של החיילים וחבלני משמר הגבול פירקו אותו ללא נפגעים; שקט מתוח בשטחים בשעות אלה; שני פלסטינים תושבי שכם מתו מפצעיהם לאחר שנפגעו במהומות בימים האחרונים; ההערכה בצה"ל: האלימות תגבר

מטען צינור, שהושלך לעבר עמדת צה"ל בצומת נצרים, פורק הבוקר על ידי חבלני משמר הגבול. המטען התגלה בסיור שערכו החיילים במקום.

בשעה זו נשמר השקט המתוח ביהודה, שומרון ועזה. בכפר בית ג'אלה, ממנו נורו אמש יריות לעבר שכונת גילה, מחכים לראות האם צה"ל יטיל את הכתר על הכפר, עליו הכריז הבוקר הרמטכ"ל בתוכניות הרדיו.

בשכם מתו מפצעיהם נער בן 15 וצעיר בן 26. השניים נפגעו במהומות שהיו בעיר בימים האחרונים.

בתוך כך גוברת ההערכה בצה"ל כי הלחימה בשטחים תימשך זמן רב, זאת לאחר שהיא לא נפסקה גם לאחר נעילת הפיסגה הערבית אתמול.

אמש היו חילופי אש קשים בין צה"ל לבין הפלסטינים בשכונת גילה. לראשונה, ירה חיל האוויר טילים לעבר מטרות פלסטיניות, בתגובה לירי מכיוון בית ג'אלה ובית לחם. טנקים המוצבים בשכונה ירו רימונים ואש מקלעים לעבר הכפרים הפלסטיניים. דקות לפני התקיפה, הודיע צה"ל למשרדי התיאום והקישור בבית לחם, כי הוא עומד לתקוף. בעקבות התקיפות השתררה עלטה במוקדים רבים בכפרים הפלסטינים.

מקורות בכירים במערכת הביטחון התריעו כי החמאס מתכנן לבצע פיגוע במבנה ציבורי או בקניון, בדומה לפיגועים שהיו בבניין התאומים בארה"ב. ראשי מערכת הביטחון ציינו בסקירתם באזני השרים, כי לערפאת יש שליטה על המתרחש בשטח, והוא יכול לשים קץ למהומות, אם ירצה בכך.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully