וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולברייט: "ארצות הברית שומרת על האינטרסים שלה ביחסיה עם צפון קוריאה"

23.10.2000 / 10:51

שרת החוץ האמריקאית אמרה את הדברים בתום פגישתה ההיסטורית עם נשיא צפון קוריאה; הנשיא קיבל את אולברייט בחום והודה לה על הביקור; כעת עליה להחליט האם להמליץ לקלינטון על ביקור דומה

בתום הפגישה ההיסטורית בין מזכירת המדינה האמריקאית, מדלן אולברייט, לבין נשיא צפון קוריאה קים ג'ונג איל, אמרה אולברייט שוושינגטון נוקטת בצעדים מתונים על מנת להפשיר את היחסים עם המדינה הקומוניסטית. בתשובה לשאלות עיתונאים, אמרה אולברייט כי לא מדובר בהתקדמות מהירה מדי, וכי ארה"ב דואגת לשמור על האינטרסים שלה.

קים, שהפגין יחס חם ואוהד, הודה לאולברייט על הביקור, וכן על כך שאירגנה בחודש שעבר את הפגישה בין נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, לבין סגן המרשל גו' מיונג-רוק, בעל הדרגה הגבוהה ביותר, שאי פעם הגיע לארה"ב. "לא היתה כל מחלוקת בין שתי המדינות, והכל הלך חלק", אמר קים בהתייחסו לביקור האחרון של סגן המרשל ג'ו.

כעת צפויה אולברייט להחליט האם להמליץ לקלניטון לבקר בצפון קוריאה, לפני עזיבתו את הבית הלבן, בתחילת השנה הבאה.

עד לפני כשנה עוד היה נראה הביקור הזה דמיוני לחלוטין. אולם לפני מספר חודשים נטרפו הקלפים באיזור, כשנשיא דרום קוריאה, קים דה ג'ונג, הגיע לביקור בבירת הצפון, פיונגיאנג. על הביקור הזה ומאמציו להפשרת היחסים בין המדינות השכנות זכה דה ג'ונג בפרס נובל לשלום.

בשבוע שעבר אף הודיעו בריטניה וגרמניה על כוונתן לכונן יחסים דיפלומטים עם צפון קוריאה. אולברייט תנסה לנצל את המומנטום החיובי באיזור על מנת לגרום לצמצום תוכנית החימוש הגרעינית של צפון קוריאה ולהגבלת מכירת נשק גרעיני למדינות קיצוניות ולארגוני טרור.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully