וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מופז: צה"ל יכתר את בית ג'אלה

23.10.2000 / 10:07

לדבריו, הכתר יימשך עד שיובטח ביטחונם של תושבי גילה; הוסיף כי שיתוף הפעולה עם הפלסטינים כמעט שאינו קיים, אולם העריך שישראל אינה עומדת בפני מלחמה כוללת; "ניוזוויק": לישראל תוכנית לכיבוש השטחים

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אמר היום כי צה"ל מתכוון לכתר את בית ג'אלה כדי למנוע מאנשי התנזים להיכנס לכפר, ולירות ממנו שוב לעבר שכונת גילה בירושלים. לדבריו, הכתר יימשך ככל שיידרש, על מנת להבטיח את ביטחונם של תושבי גילה.

בראיון לגלי צה"ל אמר הרמטכ"ל כי צה"ל הפעיל מעט מיכולתו, ואם בוחנים את 500 אירועי הירי בשבועות האחרונים, מדובר בתוצאות יוצאות דופן. בהתייחסו לחטיפת שלושת החיילים בגבול הצפון וללינץ', אמר הרמטכ"ל כי "כאשר כל הצבא הסדיר נמצא במצב של לחימה, יתכנו טעויות, לפעמים מדובר בטעויות אנוש, ולפעמים באי מילוי הוראות".

עוד אמר מופז, כי שיתוף הפעולה הביטחוני עם הפלסטינים כמעט ואינו קיים, אולם ישראל אינה עומדת בפני מלחמה כוללת.

השבועון האמריקני "ניוזוויק" חושף היום כי צה"ל גיבש תוכנית סודית לכיבוש מחדש של חלקים נרחבים מהשטחים הנמצאים כעת בשליטת הרשות הפלסטינית. לטענת השבועון, התוכנית, שנקראת "שדה קוצים", תופעל רק במקרה של התמוטטות מוחלטת של המגעים עם הפלסטינים או במקרה של התגברות האלימות ואובדן השליטה של ערפאת בשטחים.

מטרת התוכנית איננה לספח את השטחים לישראל, אלא להחזיק בהם כקלף מיקוח לקראת משא ומתן עתידי עם הפלסטינים.

בראיון ל"קול ישראל" אמר מופז כי צה"ל הכין תוכניות שונות למקרה בו "יגברו הלהבות" בשטחים, אולם סירב לפרטן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully