וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערפאת: דלתנו עדיין פתוחה לשלום

23.10.2000 / 9:29

בראיון לעיתון סעודי אמר יו"ר הרשות: מנהיגי ערב בחרו בדרך של שלום ועל ישראל להחליט אם היא ממשיכה במו"מ או הולכת לקראת מלחמה, "שאף אחד לא יודע מה יהיו תוצאותיה"; שריד על דבריו של ערפאת נגד ברק: אמירה מכוערת ומקוממת

"מנהיגי ערב משאירים את דלתם פתוחה לשלום, אך על ישראל להחליט עתה אם היא רוצה שלום או מלחמה", כך אמר אמש יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כפי שצוטט בעיתון הסעודי "אל ואטאן".

"המצב כולו תלוי עכשיו בהתנהגותה והחלטותיה של ממשלת ישראל ובצעדיהן הבאים של ארה"ב והקהילה הבינלאומית", אמר ערפאת. "המנהיגים הערביים מעדיפים לשמור על דלת השלום פתוחה לתהליך השלום, כך שלישראל יש מספר שבועות להחליט - האם היא מעוניינת להמשיך בתהליך השלום או שמא היא בוחרת להמשיך עם האלימות באזור ולגרור אותנו למלחמה, שאף אחד לא יודע איך היא תסתיים ומה יהיו תוצאותיה.

"מנהיגי ערב ייפגשו שוב במהרה, אם המצב לא יישתנה", הודיע ערפאת והוסיף, כי העולם הערבי פועל להשגת שלום הוגן ומקיף, המבוסס על יישום ההחלטות הבינלאומיות.

לדברי ערפאת, יש רק דרך אחת להפסיק את האלימות בשטחים של הפלסטינים - יישום ההסכמים שנחתמו, והנעת גלגלי המשא ומתן לשלום, בו יוסכם על הקמת מדינה פלסטינית, שבירתה ירושלים.

אתמול התייחס יו"ר הרשות להחלטתו של ראש הממשלה, אהוד ברק, להשעות את המשא ומתן עם הפלסטינים, ואמר כי אין הוא מופתע מכך. ערפאת תקף את ברק באופן חסר תקדים, מבלי לציין את שמו במפורש: "יקבל או לא יקבל - שיילך לעזאזל".

שריד: דברי ערפאת מכוערים ומקוממים

ראש מרצ, יוסי שריד, אמר היום בתגובה לאמירה זו כי היא מכוערת ומקוממת, שיש בה מידה עצומה של חוצפה ושל גסות רוח".

לדבריו, ייטיב לעשות ערפאת אם יתנצל על אמירתו, שאינה מקובלת בין בני אדם ובין מנהיגי עמים ומדינות.

"יום אחד, והוא לא רחוק, ישובו ברק וערפאת אל שולחן המו"מ, ואמירות חמורות מן הסוג הזה רק מרחיקות ומזיקות", הוסיף שריד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully