וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכות בצה"ל: הלחימה בשטחים תימשך זמן רב

23.10.2000 / 7:08

לראשונה ירה אתמול צה"ל טילים לעבר בית ג'אלה, בתגובה לירי פלסטיני לשכונת גילה; ארבעה פלסטינים נהרגו בהתנגשויות בין צה"ל לפלסטינים בשטחים; התרעות על פיגועים בקניונים ובמבנים ציבוריים

חילופי אש קשים בין צה"ל לבין הפלסטינים אתמול בערב, בשכונת גילה. לראשונה, ירה חיל האוויר טילים לעבר מטרות פלסטיניות, בתגובה לירי מכיוון בית ג'אלה ובית לחם. טנקים המוצבים בשכונה ירו רימונים ואש מקלעים לעבר הכפרים הפלסטיניים. דקות לפני התקיפה, הודיע צה"ל למשרדי התיאום והקישור בבית לחם, כי הוא עומד לתקוף. בעקבות התקיפות השתררה עלטה במוקדים רבים בכפרים הפלסטינים.

במקביל לכך נמשכו גם אתמול המהומות בכל השטחים. הפלסטינים דיווחו על ארבעה הרוגים, ביניהם ילד בן 14, ועשרות פצועים, בעקבות ההתנגשויות. בעקבות תקיפות צה"ל, השתררה עלטה במוקדים שונים בכפרים הפלסטינים. מוקדי העימותים היו איזור חברון ומחסום ארז בעזה. במוצב צה"ל ברפיח, סמוך לגבול ישראל מצרים, יידו מאות מתפרעים פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה על מוצב צה"ל. אש נורתה גם לעבר שיירות צה"ל בציר נצרים וגוש קטיף.

מקורות בכירים במערכת הביטחון התריעו כי החמאס מתכנן לבצע פיגוע במבנה ציבורי או בקניון, בדומה לפיגועים שהיו בבניין התאומים בארה"ב. ראשי מערכת הביטחון ציינו בסקירתם באזני השרים, כי לערפאת יש שליטה על המתרחש בשטח, והוא יכול לשים קץ למהומות, אם ירצה בכך.

צה"ל מעריך כי הלחימה בשטחים תימשך זמן רב, זאת לאחר שהיא לא נפסקה גם לאחר נעילת הפיסגה הערבית אתמול.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully