וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"תסמונת מחלקת התיירים" גבתה קורבן נוסף

23.10.2000 / 3:08

אישה בריטית נפטרה כתוצאה מסימפטומים שהתפתחו אצלה לאחר שטסה במחלקה הגרועה ביותר, בחזרה מהאולימפיאדה באוסטרליה לבריטניה; קריש דם שהתפתח ברגלה הגיע ללב ולריאות וגרם למותה; דובר חברת התעופה: "אנחנו ממליצים להזיז את הרגליים לארבע דקות פעם בשעה"

אמה קריסטופרסון, אשה בריטית בת 28, שהיתה אמורה להתחתן בקרוב, כבר לא תעשה זאת. היא נפטרה ממחלה הידועה בשם "תסמונת מחלקת התיירים", דקות לאחר שהגיעה בטיסה מאוסטרליה לבריטניה. האישה התמוטטה בנמל התעופה היתרו בלונדון לאחר שירדה מטיסה שהחזירה אותה מהמשחקים האולימפיים בסידני, אוסטרליה. ומתה כעבור מספר ימים, ללא שקיבלה טיפול בבית חולים.

קריסטופרסון, מוכרת ב"מרקס אנד ספנסר", פיתחה קרישי דם, בעיה המזוהה עם טיסות ארוכות טווח. היא התלוננה על הרגשה גרועה כבר במהלך הטיסה הארוכה מסידני דרך סינגפור ללונדון, כמעט 20 אלף קילומטרים.

"תסמונת מחלקת התיירים"נוצרת כתוצאה משהייה ממושכת בתנאים גרועים: כיסאות צפופים כמו אלה הנמצאים במחלקת התיירים עלולים למנוע תנועה ובכך ליצור את קרישי הדם.

נתיחה שלאחר המוות, שבוצעה בגופתה של קריסטופרסון, אישרה כי סיבת המוות היא קריש דם שנוצר ברגלה של המנוחה ועשה את דרכו ללבה ולריאותיה ובכך גרם למותה.

דובר חברת התעופה האוסטרלית "קוואנטס", בה טסה קריסטופרסון, פירסם הודעה בה נאמר כי "בטיחותם של נוסעינו היא תמיד בראש סדקר העדיפויות שלנו ואנחנו מתייחסים לתוצאות העלולות להיגרם מטיסה ארוכה במגזין המחולק לנוסעים". בין העצות במגזין - להזיז את רגליהם וכפות רגליחהם לארבע דקות בכל שעה כדי לשפר את זרימת הדם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully