וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יירי על פסגות ועל מוצבי צה"ל בגדה ובעזה

23.10.2000 / 2:06

אין נפגעים לכוחותינו; הפתח הכריז על הסלמה באלימות בעקבות האירועים בגילה; ארבעה פלסטינים נהרגו היום, בהם נער בן 15 ונער בן 17; ירי על מוצב צה"ל ברפיח; ; קלינטון לברק: ארה"ב מחוייבת לתהליך השלום; תתוגבר האבטחה במערכת החינוך בקו התפר

מספר תקריות יירי היו הלילה בגדה המערבית וברצועת עזה. על היישוב פסגות נורו יריות מתוך רמאללה. יריות נורו גם לעבר מוצבי צה"ל בטול כארם ובשכם.

מאז שעות הערב המוקדמות נמשך ירי כבד לעבר מוצב צה"ל בגבול מצרים ישראל, סמוך לרפיח. צה"ל משיב אש ובאחד המקרים אף בירי נ"ט (נגד טנקים) לעבר מקורות הירי. אין נפגעים לכוחותינו. דובר צה"ל מוסר כי אש נורתה גם לעבר מוצב צה"ל סמוך לנווה דקלים. אין נפגעים לכוחותינו.

תנועת הפתח פירסמה הלילה הודעה בה היא אומרת כי האלימות בשטחים תתגבר, בעקבות האירועים בשכונת גילה.
ארבעה פלסטינים נהרגו היום בהתנגשויות עם צה"ל. בין ההרוגים - נער בן 15 ונער בן 17.

מבית החולים שיפא בעזה, אליו פונה הנער בן ה-15, נמסר כי הוא נורה בראשו בכדור חי. עדי ראיה סיפרו כי ההרוג היה בין 300 ילדי בית ספר שיידו אבנים על חיילי צה"ל ליד היישוב.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי חיילי צה"ל לא ירו כדורים חיים והשתמשו רק בתחמושת לפיזור הפגנות.

ראש הממשלה, אהוד ברק, שוחח הערב עם נשיא ארצות הברית ביל קלינטון. הנשיא האמריקאי אמר לברק כי ארצות הברית מחוייבת לעשות הכל כדי להחזיר את הפלסטינים והישראלים לשוחלחן המשא ומתן.

סיוע פסיכולוגי לילדי קו התפר

מחר יתחדשו הלימודים לאחר חופשת סוכות. מוסדות החינוך בקו התפר יפעלו בתיאום עם המשטרה ופיקוד העורף. הרשויות יגבשו נהלים להסעות באזורים מסוכנים וכן יתגברו את האבטחה בבתי הספר באזורים הרגישים.

תלמידים מקו התפר יוכלו לקבל סיוטע פסיכולוגי להתמודדות במצבי לחץ.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully