וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביילין יקיים היום כנס התנגדות ל"פסק הזמן המדיני" של ברק

23.10.2000 / 1:01

לישכתו: לא מדובר בהתארגנות פוליטית אלא בהתנגדות לצעדו של ברק; בין המשתתפים: עוזי ברעם יעל דיין ודליה רבין-פילוסוף; פרס שלח מכתב תמיכה

שר המשפטים יוסי ביילין, המתנגד להחלטת ברק לקחת "פסק זמן" מהתהליך המדיני, יקיים היום כינוס של חברי כנסת השותפים להתנגדות זו. בלשכתו של ביילין מדגישים כי לא מדובר בהתארגנות פוליטית אישית, אלא בהתנגדות להחלטותיו של ברק.

בין חברי הכנסת הצפויים להשתתף בכנס: יעל דיין, עוזי ברעם, דליה רבין-פילוסוף ואורי סביר. השר שמעון פרס היה אמור גם הוא להגיע אולם הוא ייעדר בשל נסיעה. למרות זאת החליט פרס להעביר מכתב תמיכה. גם חברי הכנסת של מרצ צפויים להשתתף.

ברק, חזר אתמול על הודעתו כי יקיים פסק זמן בתהליך המדיני. בישיבת הממשלה אמר ברק כי לאור תוצאות הפסגה הערבית, "יש צורך בפסק זמן, שמטרתו לעשות הערכה מחדש של מצב התהליך המדיני לאור אירועי השבועות האחרונים. היו כבר פסקי זמן רבים כאלה בעשור האחרון משני הצדדים", אמר ברק, והוסיף כי מדובר בצעד הכרחי שאינו חדש, ולכן לא תידרש לו החלטת ממשלה.

במהלך ישיבת הממשלה הותקף ברק בחריפות על ידי חלק מהשרים. השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, אמר לברק: "היית צריך להתייעץ איתנו, ככה לא מגדירים דמוקרטיה". ביקורת נוספת הוטחה בברק, על ידי השרים רמון, דליה איציק ואחרים, בעיקר על רקע העובדה כי ברק לא שיתף את השרים בהחלטה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully