וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כמה קטן, ככה חכם

22.10.2000 / 20:16

לאירופאים נמאס ממחירי הדלק והפקקים במרכז העיר ולכן הם עוברים למכוניות כל-כך קטנות שיכולות להיכנס למסדרון בבית; האמריקאים מפחדים ממה שיקרה לנהג שיעלה עם כזה אוטו על הכביש המהיר


כאשר מחירי הדלק כל-כך גבוהים שצריך לקחת משכנתא כדי למלא מיכל, כאשר ה"מיניוואן" מתגלה ככל-כך גדול שאתה מרגיש שאתה נוהג בספינת אוויר, הפתרון היחיד שלך הוא: מכור את מכוניתך, מכור את הבית ועבור לאירופה.

מתברר שהאופנה החדשה באירופה עכשיו היא מכוניות קטנות, לא "מיני" ולא "קומפקטיות" אלא ממש קטנות.

עם עליית מחירי הדלק, והפקקים במרכז העיר , הרבה אירופאים מעדיפים לעבור למכוניות כל-כך קטנות שלא צריך יותר מאשר את המסדרון בבית שלך כדי להחנות אותה.

המכונית הכי קטנה שייכת לחברת דיימלרקרייזלר והיא נקראת "המכונית החכמה" (smartcar). המכונית מעוצבת בצורת טוסטר ויש בה שני מושבים ומנוע עם 44 כוחות סוס. אורך המכונית הוא שניים וחצי מטר ורוחבה בערך מטר וחצי, כך שאפשר למצוא מכוניות כאלה חונות במקומות המיועדות לאופנועים.
המכונית החכמה עוצבה על-ידי חברת סווטש השוויצרית, שמתמחה בייצור שעונים אופנתיים.
המכונית מהווה חיסכון אדיר, היא עולה בין 7,000 ל10,000 דולר, כולל מע"מ, ועושה בין 95 ל 120 ק"מ לליטר.

אם מכונית של שניים וחצי מטר קטנה מידי בשבילכם, פורד מייצרת דגם שנקרא קא (Ka). המכונית שלוש וחצי מטר אורכה, ושלושה מטר רוחבה וניתן להושיב בתוכה ארבעה אנשים (כל עוד שניים מהנוסעים ממש רזים).

השם 'קא', הוא משחק מילים דו-לשוני. קא הגדול הוא אל הנשמות המצרי, אבל השם הוא גם צורת הביטוי הבריטית למילה מכונית (car). 'הקא' פופלרית מאד בקרב נשים צעירות עובדות.

"לנהיגה בלונדון זה אידאלי" אומרת קלי מרקס, צעירה לונדונית "זה לא יקר לקנות ולבטח, אבל אי אפשר לעשות קניות כי אין תא מטען".

בשנה בה קפצו מחירי הדלק, הקא והמכונית החכמה מכרו הרבה יותר טוב מהמצופה. ב- 1999 נמכרו 60,000 מכוניות, ו-69,000 בשמונת החודשים הראשונים של שנת 2000.

אבל, עם כל ההצלחה באירופה, אין כוונה למכור את הקא בארה"ב "בעיר, המכוניות האלה כיפיות ובאמת קל להסתדר איתן" אומר טום בנגהאוזר בחור מפנסילבניה שגר בבת', אנגליה "אבל, אני לא יודע לגבי הכבישים המהירים. אם אתה נוהג באוטו כזה, סיכוי סביר שימעכו אותך כמו אפונה"


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully