קיץ נישא ברוח: 13 הרוגים בארה"ב בסופות וגל חום

הטמפרטורות בצפון אמריקה הגיעו לשיא של 40 מעלות, והתווספו להן גם רוחות עזות שגרמו לעצים לקרוס. רבים ציננו עצמם בצינורות ובבריכות, ואלה שהצליחו נדחסו בחניות הממוזגות

רויטרס
01/07/2012
רויטרס

(צילום: רויטרס; עריכה: אמיר קוטיגרו; קריינות: אביב אברמוביץ')

עוד בוואלה!

סוף סוף זה אפשרי: ספא יוקרתי ומפנק אצלכם בחדר האמבטיה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון

לפחות 13 בני אדם נהרגו בארצות הברית ומיליוני אזרחים נותקו מחשמל אחרי סוף שבוע סוער שפקד את חלקה המזרחי של ארצות הברית. נזק כבד נגרם לבתים ולכלי רכב, בשל סופות עזות שנשבו בעוצמה של למעלה מ-120 קילומטרים לשעה.

מרבית הסופות פקדו את מדינות החוף המזרחי, בהן וירג'יניה ומערב וירג'יניה, לצד וושינגטון הבירה ומרילנד. מצב חירום הוכרז באוהיו ובמרילנד. על פי דיווחים של כלי התקשורת בארצות הברית ושל שירותי החיזוי, למעלה מארבעה מיליון בני אדם נותקו מחשמל. הסופות גרמו לקריסתה של "אינסטגרם", אפליקציית שיתוף התמונות המפורסמת.

מנסה להימלט מהחום במזרקה בבוסטון(צילום: רויטרס)

מרבית מקרי המוות אירעו בשל נפילת עצים שקרסו על בתים ועל מכוניות. שישה בני אדם מתו בווירג'יניה, ושני בני דודים שהיו בטיול קמפינג בניו ג'רזי, בני שנתיים ושבע, נהרגו כשעץ קרס על המחנה שהקימו. עוד שני בני אדם נהרגו במרילנד, אדם נוסף מת באוהיו ועוד אדם נספה בקנטקי. אדם נוסף מת בוושינגטון, שם קרס מוקד 911 בשל עומס פניות כבד במיוחד. מאות קשישים פונו ממעונות וגם עשרות אסירים הועברו למתקנים חלופיים.

בוושינגטון נמדדה הטמפ' הגבוהה ביותר מאז 1934

אלא שפגעי מזג האוויר לא הסתכמו רק בסופות החזקות. גל חום כבד במיוחד פוקד בסוף השבוע את ארצות הברית כולה, מהחוף המזרחי ועד החוף המערבי, ומידות החום שוברות שיאים של שנים רבות.

בוושינגטון הבירה, למשל, נרשמו בסוף השבוע ארבעים מעלות צלזיוס, מידות חום ששברו את השיא הקודם, שנקבע ב-1934. תושבים רבים שלא הצליחו להתקרר באמצעות המזגן, נסו לרחוב וזינקו לבריכות ציבוריות. אחרים ציננו עצמם בצינורות. רבים לקחו חופשות ארוכות מהעבודה ואלה שהצליחו נמלטו למקומות צוננים יותר, בעיקר למרכזי הקניות הגדולים.

החזאים צופים כי גל החום והסופות יימשכו לפחות עוד יום אחד. בניו ג'רזי, למשל, התעורר חשש שרשת החשמל תקרוס, והמושל כריס כריסטי הורה למשמר הלאומי לספק דלק לגנרטורים ומכליות עם מים צוננים לתושבים המיואשים.

בחודש יוני שעבר: 22 מתו בגל חום בארצות הברית

צפו באמריקנים מנסים להצטנן

אמבטיית שמש בניו יורק(צילום: רויטרס)
מתרכזים בקלפים בניו יורק(צילום: AP)
מצננים גלגלים בבוסטון(צילום: רויטרס)
כמעט 40 מעלות במישיגן(צילום: AP)
אפשר לצלות עליי סטייק. פרה באילינוי(צילום: AP)
עם הצינור בניו יורק(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully