וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן עמי מעוניין להחליף את אליק רון בתפקיד מפקד המחוז הצפוני

22.10.2000 / 8:09

במשרד לביטחון פנים שוקלים למנות לתפקיד את ניצב יעקב בורובסקי או את יאיר יצחקי; במשרד לא מתכוונים להדיחו ומחפשים דרך לשכנעו לפרוש; רון מתכוון להישאר בתפקיד עוד שנה נוספת

השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, מעוניין להחליף את מפקד המחוז את מפקד המחוז הצפוני, ניצב אליק רון, ובמשרדו שוקלים למנות לתפקיד את ראש אגף התכנון במשטרה, ניצב יעקב בורובסקי.

באופן אירוני, התקופה האחרונה רק שימשה לחזק את יציבות מושבו של רון, משום שבמצב שנוצר ברור לשר בן עמי כי הוא אינו יכול להדיחו מתפקידו. במשרדו של בן עמי, לעומת זאת, לא מתכוונים להעביר את רון מתפקידו בניגוד לרצונו, ומחפשים דרך לשכנע אותו לעזוב את התפקיד. בשלב זה רון מתכנן להישאר בתפקידו שנה נוספת.

אחד מהמועמדים האחרים למשרה הוא הניצב יאיר יצחקי, שפרש מהמשטרה לאחר שלא מונה לתפקיד המנכ"ל. בינתיים מסתמן כי מפקד מחוז ש"י, ניצב מיקי לוי, יבוא במקום יצחקי. ראש אגף מבצעים, ניצב יהודה בכר, יחליף את מפקד מחוז המרכז, ניצב זאב אבן-חן, שגם הוא פורש.

מהמשרד לביטחון פנים נמסר כי הם אינם מתייחסים לספקולציות. מהמחוז הצפוני הם הסכימו להגיד כי לאליק רון יש הסכם עם
המפכ"ל היוצא, לפיו יישאר בתפקידו על עד 2001.

ועדת בירור תחקור התנהגות המשטרה מול ערביי ישראל

ראש הממשלה, אהוד ברק, יביא היום לאישור הממשלה החלטה להקמת ועדת בירור ציבורית לבדיקת ההתנגשויות האלימות שארעו בשבועות האחרונים בין כוחות הביטחון לקבוצות אזרחים יהודים וערבים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי הוועדה תתבקש לברר את פרטי האירועים והגורמים שהביאו לתקריות, ולשם כך תוסמך בצו משפטי מיוחד.

בראש הוועדה יעמוד השוםט (בדימוס) שלום ברנר, ומקום מושבה יהיה בחיפה. חברים נוספים שיהיו בוועדה: נשיא בית משפט השלום בנצרת, השפוט חליל עבוד, רב-אלוף (מיל') דן שומרון, פרופסור אהרון שפרינצק, מומחה לקונפליקטים חברתיים, טרור ואלימות פוליטית, ופרופסור גבריאלה שליו מהפקולטה העיסברית למשפטים באוניברסיטת ירושלים.

הוועדה תתבקש להגיש את מסקנותיה בהקדם האפשרי. במערכת הפוליטית מעריכים כי היא תמתח ביקורת על המשטרה בשל האופן בו טיפלה באירועים, בהם היו מעורבים ערבים-ישראלים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully