וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקפות אריה: נאסר על דרעי לנאום - הקהל הסתפק בדנקנר

22.10.2000 / 0:46

20 אלף איש הגיעו לחגיגות שמחת תורה אל מול כלא מעשיהו; ברגע האחרון הודיע השב"ס כי האסיר דרעי לא יוכל לנאום דרך הטלפון; הקהל המאוכזב נאלץ להסתפק במקובלים אמנון דנקנר ובני אלבז; בש"ס הודיעו על פתיחת 'סניף' נוסף של שאגת אריה: 'זעקת אריה' מול בית הנשיא

מאת: אסף לוי

20 אלף מאמינים וחסידים של אריה דרעי, הגיעו הערב אל מול כלא מעשיהו, על מנת לחגוג את ההקפות השניות של שמחת תורה ולמחות נגד מאסרו של דרעי.

בשאגת אריה, ניסו לשחזר את ההצלחה של השבוע שעבר ולהעביר את דבריו של דרעי באמצעות הטלפון הסלולרי אל המיקרופונים ומשם לאוזניהם של אלפי החוגגים. אולם העסק השתבש כשנציבות המדינה אסרה את השיחה דקות ספורות לפני שהיא יצאה את הפועל.

הרב דוד יוסף, בנו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אמר בתגובה: "קבוצה שלמה של סוהרים קיבלה הוראה להקיף את דרעי שחלילה לא ידבר בטלפון. אנחנו בזים לאנשים הקטנים האלו ואנחנו קוראים לשר שלמה בן עמי להתפטר. אתה איש קטן וקטנוני, אתה שכחת מאיפה באת",אמר יוסף את הדברים לקול קריאות הקהל שצעק בתגובה: "ימח שמם". אולם גם אחרי פרץ האכזבה, בקהל נשמרה התקווה שקולו של המנהיג הנערץ ישמע בהקפה השביעית שהוקדשה למען שחרורו.

לאירוע הוזמן גם העיתונאי אמנון דנקנר, מבקר קבוע באסיפות לשחרור דרעי. מארגני הכנסים גילו את הפוטנציאל הגלום בדנקנר כבר בנאומו הראשון, חיבקו אותו בחום, וצירפו אותו לחבורה שבני אלבז כתב עליהם שיר. ואכן, אלבז לא איכזב, ובמהלך הערב ביצע שיר בהשמעת בכורה עולמית לכבודו של העיתונאי.

נאומו של דנקנר הצליח לשלהב את הקהל ולרגש את ההמונים "פסק הדין בעניין אריה דרעי אינו נכון ואינו צודק, אריה דרעי זכאי ובגלל שהוא זכאי הרבה פעמים במשך היום יוצא לי לחשוב עליו ועל התקופה המאוד קשה שהוא עובר בכלא. אני קורא לציבור כאן להמשיך ולתמוך באריה ולא לנטוש אותו, כי הדבר היחיד שמחזיק אותו זה התחושה שאתם אתו. אני משביע אתכם שעד שיוציאו אותו אתם לא תנטשו כדי שלא יחוש לבד" אמר דנקנר. מאוחר יותר הופיע גם העיתונאי דן מרגלית, אולם הוא ציין שהוא הגיע רק על תקן עיתונאי.

"בשאגת אריה" הוחלט כי אחרי הערב הפעילות ההמונית של הישבה, כפי שהתקיימה בחמישים הימים האחרונים תצומצם. עיקר המחאה יעבור כעת לישיבה חדשה, שתוקם מול ביתו של הנשיא משה קצב ותקרא "זעקת אריה". כבר ביום שני השבוע, מתכננים חברי הכנסת של ש"ס וציבור תומכיו של דרעי, להגיש לנשיא עצומה בת חצי מיליון חתימות הקוראת לנשיא להעניק חנינה לדרעי ולשחררו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully