וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהומות בשטחים: חמישה הרוגים פלסטינים ו-200 פצועים

22.10.2000 / 8:10

סוף השבוע היה רצוף תקריות ירי וידויי אבנים; קצין צה"ל נפצע קל; אוטובוס הותקף ביריות סמוך לבית לחם; ג'יפ סיור של צה"ל הותקף ביריות, החיילים השיבו אש, לא היו נפגעים

מהומות קשות אירעו בשטחי הרשות הפלסטינית במהלך סוף השבוע. הפלסטינים דיווחו על חמישה הרוגים ו-200 פצועים בג'נין, חברון, רמאללה ועזה.

הלילה ירו הפלסטינים לעבר היישוב היהודי בחברו, לעבר היישוב פסגות ממזרח לרמאללה ולעבר מוצב צה"ל בגבול ישראל מצרים סמוך לחוף הים. לא היו נפגעים.

כמו כן אירעו אמש מספר תקריות ירי באיזור בית לחם. אוטובוס שעשה את דרכו בין הישובים תקוע ונוקדים, הותקף ביריות, לא היו נפגעים. באיזור כפר חרמלה, באותה גיזרה, הותף ביריות ג'יפ של צה"ל, שהיה בסיור במקום. החיילים השיבו אש.

ברצועת עזה נהרג נער פלסטיני בן 15, עומר אל בהייסי, מאש כוחות צה"ל. עשרות פלסטינים נוספים נפצעו. הדבר היה בעת הפגנה גדולה של פלסטינים ליד חאן יונס.

בחברון נהרג צעיר פלסטיני לאחר שנפצע מכדור בראשו. ההרוג הוא נהג מונית ואב לשלושה. לדברי הפלסטינים, הוא נפגע בעת שנסע ליד הישוב היהודי בעיר, שם התנהלו חילופי אש בין צה"ל לכוחות התנזים. דובר צה"ל הכחיש זאת, וטען כי לא נעשה שימוש בכדורים חיים באזור המדובר.

לטענת הפלסטינים בכך עולה מספר ההרוגים ל-12 ביומיים האחרונים, בינהם נער ושני ילדים, ויותר ממאה פצועים.

עימותים ארעו אתמול במספר מקומות במזרח ירושלים, אולם לא נמסר על נפגעים או נזק לרכוש. בכניסה למחנה הפליטים שועפת, יידו פלסטינים אבנים לעבר כוחות משמר הגבול והבעירו צמיגים. ברחוב צאלח א-דין הבעירו שני פחי אשפה.
אמש הושלכו בקבוקי תבערה לעבר חצר תחנת המשטרה בשכונת ראס-אל עמוד.

חילופי ירי בצומת איו"ש ובאזורים נוספים בגדה המערבית: טול כרם, קלקיליה וג'נין. אין נפגעים בהתנגשויות האלה.

שלושה בקבוקי תבערה הושלכו לעבר עמדת צה"ל, סמוך לגבול ישראל מצריים ברפיח. לא היו נפגעים. קצין צה"ל נפצע קל מבקבוק תבערה שהושלך לעבר עמדת צה"ל ליד רפיח, בגבול ישראל מצרים. הקצין טופל במקום.

בקבוק תבערה הושלך לעבר בית בישוב בית"ר עילית שבגוש עציון. בתקרית אין נפגעים. בכביש 60, בין עומר לצומת שוקת, נזרקו אבנים לעבר מכונית פרטית וניידת משטרה. לא היו נפגעים בתקרית, אולם נגרם נזק לרכוש.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully