וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק בתגובה לביקורת: "צריך להיות עיוור כדי להמשיך את התהליך"

21.10.2000 / 21:00

דברי ראש הממשלה מאמש,לפיו בכוונתו להודיע על הפסקת המו"מ עם הפלסטינים עוררו תגובות נגד בשמאל, בעיקר מצדו של יוסי ביילין ויו"ר מרצ. ברק בתגובה לדברים הודיע: גם בממשלת חירום, הקבינט יוכל להכריז על חידוש המו"מ

ראש הממשלה, אהוד ברק, מחזיר אש ומשגר תשובה לכל המסתייגים מההחלטתו על פסק הזמן המדיני ובראשם השר יוסי ביילין. "צריך להיות עיוור מדיני ובטחוני כדי להמשיך את התהליך כאילו לא אירע דבר. מי שטוען שפסק הזמן הוא יוזמה ישראלית, הוא טועה".

ברק גם הרגיע את חברי הממשלה שהביעו חשש מהפסקת תהליך השלום במידה ותוקם ממשלת חירום עם הליכוד. "גם אם תוקם ממשלת חירום, הקבינט הוא שיוסמך להחליט על חידוש התהליך". אמר ברק.

ראש הממשלה, הסביר כי פסק הזמן שישראל נוטלת מהתהליך המדיני נועד להערכה מחדש של התהליך לאור אי העמידה של הפלסטינים בהבנות שארם והחלטות הפיסגה הערבית. ברק, ספג ביקורת קשה מבית על הצהרתו בנושא פסק הזמן. השר יוסי ביילין, ח"כ עוזי ברעם וסיעת מרצ, כבר הודיעו בפומבי על הסתייגותם מההחלטה. "אני רואה בכך טעות מדינית ופגיעה קשה במעמדה הבינלאומי של ישראל. לראש הממשלה אין זכות להחליט על צעד כזה בעצמו" תקף ביילין, והוסיף כי "ישראל עשויה להחמיץ את ההזדמנות האחרונה להשיג הסכם שלום ועל ידי כך להביא להסלמת האלימות".

יו"ר מרצ, יוסי שריד, הצטרף אליו בקריאתו לברק לחזור בו מפסק הזמן. "לפעמים המדיניות הקשה כופה פסק זמן, אבל המדיניות מחוייבת לשנות את המציאות ולא להכנע לה. גם בימים הכי מרים צריכים המדינאים להתעקש על ההידברות ועל שמירת הגחלת".

השניים אף הביעו את התנגדותם לרעיון ההפרדה החד צדדית. ביילין טען כי הרעיון אינו מעשי ורק יגרום להגברת מתיחות בין הצדדים. שריד הוסיף כי "הפרדה חד צדדית באה בחשבון אם פירושה פינוי ההתנחלויות המסוכנות והמסכנות, והתייצבות בגבולות חדשים אותם קובע השלום ולא שרון".

בצד הפלסטיני, קיבלו את החלטת ברק בזעם רב ואמרו כי בכך ברק חשף את פרצופה האמיתי של ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully