וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבניינים הווירטואליים של "קווייק"

21.10.2000 / 16:44

בשורה למכורים למשחק המחשב קווייק: חוקרים בבריטניה הסבו את המשחק לתוכנה לארכיטקטים; מנהל הפרוייקט מתלונן: בכל פעם שהמעלית יורדת המשתמש נמחץ למוות

כל מי שנהנה עד עתה ממשחק המחשב הפופולרי קווייק (Quake), וגם מי שלא, יוכלו מעתה לצפות ב"מתיחת הפנים" שעבר המשחק, שהוסב לתוכנה לארכיטקטים.

המשחק, או ליתר דיוק משחק ההמשך, "קווייק 2", שונה במטרה להפוך אותו לתוכנה שתשמש את לקוחותיהם של ארכיטקטים. הלקוחות יוכלו לטייל ב"בניינים וירטואליים", שיחליפו את מרתפי העינויים ושאר תמונות הרקע של המשחק המקורי.

הרעיון הוא פרי יצירתם של חוקרים באוניברסיטת קיימבריג' שבאנגליה. ראש הפרוייקט, פול ריצ'נס, מסר: "הדרך הטובה ביותר ללמוד על בניין היא להתרוצץ בתוכו, ובמשחק המחשב הזה - זה בדיוק מה שהמשתמשים עושים". צוות החוקרים כבר פיתח דגם וירטואלי של בניין שלם אחד - מעבדת המחשבים באוניברסיטה.

ריצ'נס ציין, כי התוכנה נוצרה משום שקשה מאוד ללקוחותיהם של ארכיטקטים להבין את שרטוטיהם: "בצורה זו הם יוכלו לראות בברור מה הם מקבלים". היתרון העיקרי הנובע מהתוכנה הוא עלותה הזולה, לעומת מערכות הדמיה מסובכות, שנוטות להיות מאוד יקרות: "קיבלנו תוצאות טובות יותר משימוש במשחק שעולה 30 לירות שטרלינג, מאשר אלו המתקבלות מכרטיס גרפי שעולה 150 לירות שטרלינג".

הצוות נתקל במספר בעיות בהסבת המשחק, כפי שמתאר ריצ'נס: "אם אתה מנסה להיכנס לאזור המעלית כאשר היא נמצאת בקומה מעליך, היא יורדת ומוחצת אותך למוות. בנוסף לקח לנו שעות רבות להוסיף מעקה לכל המדרגות במבנה, משום שלפני כן אנשים כל הזמן נפלו מהן".

החוקרים מקווים כי המצאתם החדשה תוכיח עצמה כרווחית. מספר מוסדות וחברות כבר הביעו עניין בתוכנה. אחת החברות היא מיפן, והיא רוצה לעשות שימוש בטכנולוגיה כתוכנה עבור הסוני פלייסטיישן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully