וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביילין: "פסק זמן מהתהליך המדיני יגרום להגברת האלימות"

21.10.2000 / 17:05

לדבריו ראש הממשלה אינו רשאי להחליט על כך לבדו והביע תקווה כי הממשלה תתנגד לכך מחר; שריד: "התהליך המדיני אינו ניתן לקטיעה"; לשכת ראש הממשלה: משמעות פסק הזמן היא שישראל אינה מחוייבת להסכמי קמפ דיוויד

שר המשפטים יוסי ביילין מתנגד באופן נחרץ ליוזמה של ברק ללקיחת "פסק זמן" מתהליך השלום. ביילין אמר כי הוא רואה בכך טעות מדינית ופגיעה קשה במעמדה הבינלאומי של ישראל. הוא הוסיף כי לראש הממשלה אין זכות להחליט על צעד כזה בעצמו והביע תקווה כי מחר בישיבת הממשלה שתדון בנושא יהיה רוב ברור להפלתה.

ביילין הוסיף כי אם תיקח פסק זמן, ישראל עשויה להחמיץ את ההזדמנות האחרונה להשיג הסכם שלום ועל ידי כך להביא להסלמת האלימות. גם צירוף שרון לממשלה, לדעת ביילין, עלול להביא להגברת המתח בין ישראל לפלסטינים. ביילין הוסיף כי הפסקת התהליך המדיני בשלב זה תהווה פגיעה חמורה בנשיא ארצות הברית ביל קלינטון.

ביילין אמר עוד כי הוא מתנגד לרעיון ההפרדה החד צדדית. לדבריו הרעיון אינו מעשי ורק יגרום להגברת מתיחות בין הצדדים.

בתוך כך גם יו"ר מרצ, יוסי שריד, אמר כי התהליך המדיני "אינו ניתן לקטיעה או להשהייה". שריד בירך את נשיא מצרים, חוסני מובארק, על דבריו בפתח פסגת המדינות הערביות בקהיר בזכות היותו של תהליך השלום האופציה היחידה העומדת בפני מדינות האזור.

גורם בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר כי המשמעות של הכרזת פסק הזמן היא שישראל אינה רואה את עצמה מחוייבת להסכמי פסגת קמפ דיוויד.

הפלסטינים הגיבו אתמול בזעם רב על הודעת ברק בנוגע לפסק הזמן שהוא מתכוון לקחת בתהליך השלום, ואמרו כי בכך חשף את פרצופה האמיתי של ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully