וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהומות בשטחים: לפחות שלושה פלסטינים נהרגו

21.10.2000 / 15:10

עשרות פלסטינים נפצעו באזור חאן יונס; מפקד התנזים מודה שאיבד את השליטה על אנשיו; קצין צה"ל נפצע קל ברפיח; מאז פסגת שארם נהרגו 11 פלסטינים בעימותים עם כוחות צה"ל


ברצועת עזה נהרג בשעות הצהריים נער פלסטיני בן 15, עומר אל בהייסי, מאש כוחות צה"ל. עשרות פלסטינים נוספים נפצעו. הדבר היה בעת הפגנה גדולה של פלסטינים ליד חאן יונס.

בחברון נהרג צעיר פלסטיני לאחר שנפצע מכדור בראשו. ההרוג הוא נהג מונית ואב לשלושה. לדברי הפלסטינים, הוא נפגע בעת שנסע ליד הישוב היהודי בעיר, שם התנהלו חילופי אש בין צה"ל לכוחות התנזים. דובר צה"ל הכחיש זאת, וטען כי לא נעשה שימוש בכדורים חיים באזור המדובר.

בכך עולה מספר ההרוגים הפלסטינים בסוף השבוע שלאחר פסגת שארם ל-13. מקורות פלסטינים טוענים כי יותר ממאה בני אדם נפצעו בעימותים עם כוחות צה"ל בסוף השבוע.

מספר עימותים ארעו בשעות אחר הצהריים במספר מקומות במזרח ירושלים, אולם לא נמסר על נפגעים או נזק לרכוש. בכניסה למחנה הפליטים שועפת, יידו פלסטינים אבנים לעבר כוחות משמר הגבול והבעירו צמיגים. ברחוב צאלח א-דין הבעירו שני פחי אשפה. אמש הושלכו בקבוקי תבערה לעבר חצר תחנת המשטרה בשכונת ראס-אל עמוד.חילופי ירי בצומת איו"ש ובאזורים נוספים בגדה המערבית: טול כארם, קלקיליה וג'נין. אין נפגעים בהתנגשויות האלה.

שלושה בקבוקי תבערה הושלכו לעבר עמדת צה"ל, סמוך לגבול ישראל מצריים ברפיח. לא היו נפגעים.

קצין צה"ל נפצע קל לפני הצהריים מבקבוק תבערה שהושלך לעבר עמדת צה"ל ליד רפיח, בגבול ישראל מצרים. הקצין טופל במקום.

בקבוק תבערה הושלך לעבר בית בישוב בית"ר עילית שבגוש עציון. בתקרית אין נפגעים. בכביש 60, בין עומר לצומת שוקת, נזרקו אבנים לעבר מכונית פרטית וניידת משטרה. לא היו נפגעים בתקרית, אולם נגרם נזק לרכוש.

הלוויותיהם של עשרת הפלסטינים שנהרגו אתמול מאש צה"ל נערכות היום ברחבי הגדה המערבית. בין ההרוגים - שני ילדים בני 13 ו-14. במספר מקרים הופכות ההלוויות להפגנות סוערות.

מפקד התנזים: גם אם אקרא לאנשי לחדול הם לא יקשיבו לי

מפקד התנזים, מרואן ברגוטי אמר בראיונות לתקשורת הזרה, כי מטרת האינתיפאדה הנוכחית היא לשם קץ לכיבוש הישראלי בשטחים.

"לא נהיה עוד בני ערובה בשולחן המשא ומתן", אמר ברגוטי, והוסיף כי האינתיפאדה הנוכחית תימשך, למרות איומו של ראש הממשלה ברק כי יישעה את תהליך השלום אם תמשך האלימות גם לאחר פסגת קהיר. "גם אם אקרא לאנשים לחדול, הם לא יקשיבו לי. הם מקשיבים לי, משום שאני עומד לצד האינתיפאדה ולצדם", טען ברגוטי ובכך הודה באובדן השליטה שלו על הרחוב הפלסטיני.

ברגוטי גינה את החלטת יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, ללכת לפסגת שארם. לדבריו, ערפאת ביצע בכך שירות דב לעניין הפלסטיני.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully