תלמיד שנפצע בעינו יפוצה ב-270 אלף שקלים

כשהיה בן 14 נפגע הצעיר בעינו לאחר שתלמידה אחרת השליכה לעברו מוט ברזל כאשר יצא מהכיתה בסיום יום לימודים. בתביעה נטען כי הדבר גרם לו "כאב וסבל שילוו אותו כל חייו"

גלעד גרוסמן
16/04/2012

בית משפט השלום בנתניה אישר לאחרונה הסכם פשרה, במסגרתו יפצה משרד החינוך צעיר בן 19 בסכום של 270 אלף שקלים, לאחר שכשהיה בן 14 נפצע בעינו לאחר שתלמידה אחרת השליכה לעברו מוט ברזל כאשר יצא מהכיתה בסיום יום לימודים. כתוצאה מהפציעה הוא סבל מנזק בעין וחלה ירידה דרסטית בלימודיו.

על פי התביעה שהגיש הצעיר, באמצעות עו"ד ענת קאופמן, לאחר התקיפה פונה התלמיד לבית החולים מאיר, שם נותח בעינו והיה מאושפז מספר ימים. הוא עבר ניתוח נוסף בהמשך, ואושרו לו 150 ימים של אי-כושר. לאחר שחזר ללימודים חלה ירידה משמעותית בהישגיו. כמו כן, נטען כי הוא סובל מנזק נפשי, הוא הפסיק לשחק כדורגל מחשש לפגיעה בעינו וסבל מדיכאון. עוד נטען בתביעה, כי מומחה שבדק אותו סבר כי יש להעניק לו כ-28% נכות לצמיתות.

"כתוצאה מהתאונה נגרמו לתובע ויגרמו לו במשך כל ימי חייו כאב וסבל חמורים ביותר", נכתב בתביעה. "מילד שמצב בריאותו טוב ואשר נהנה ועמד להוסיף ליהנות מחייו הוא הפך לילד מוגבל ביותר הסובל מכאבים ומגבלות חמורים ואשר יסבול בעתיד במשך כל ימי חייו מכאבים ומגבלות חמורים. כל זאת בנוסף על כאבו וסבלו החמורים עוד יותר בתקופה הסמוכה שלאחר התאונה. הנאתו של התובע מן החיים נפגעה באופן חמור ביותר ולצמיתות".

  • תלמיד
  • משרד החינוך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully