וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן עמי לערפאת: יישום הבנות שארם עד הערב

20.10.2000 / 15:55

בראיון לרשת הסי.אן.אן. אמר שר החוץ כי טרם יושמה הפסקת האש בשטח; "אנחנו מקווים כי 48 שעות המבחן יסתיימו באווירה רגועה יותר ונוכל להמשיך בחידוש הדיאלוג"; יועצו של ערפאת: "ישראל צריכה להוכיח עמידה בהתחיבויותיה"

שר החוץ, שלמה בן עמי, אמר היום בראיון לרשת הסי.אן.אן. כי טרם יושמה הפסקת האש בשטח. בן עמי פנה לראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, וקרא לו להביא לרגיעה בקרב אנשיו.

"אנחנו מאוד מקווים כי בעוד מספר שעות תסתיימנה 48 שעות המבחן עליהן הוחלט בסיום פסגת שארם, באווירה רגועה יותר כך שנוכל להמשיך בנסיונות לחידוש הדיאלוג בין ישראל לפלסטינים", הוסיף בן עמי.

ראש הממשלה, אהוד ברק, וערפאת הסכימו בפסגת שארם א-שייח כי יש ליישם את ההבנות שהושגו לגבי הפסקת האלימות תוך 48 שעות.

למרות הקריאות מכל צד לרגיעה ולהפסקת האלימות התחדשו היום התקריות בין הפלסטינים לכוחות הביטחון בשטחים. בן עמי הגדיר את הוראות ערפאת להפסיק את האלימות כ"דו צדדיות". "גם אם הוראותיו אינן דו צדדיות, איננו רואים כי עומדת מאחוריו מערכת מסודרת", אמר בן עמי והוסיף כי נותרו לערפאת מספר שעות כדי לעמוד בהבנות שהושגו בשארם.

התקשורת הפלסטינית ממשיכה בהסתה

לקראת תום 48 השעות שהוצבו בשארם ליישום ההבנות אומר היום
יועצו של ערפאת, נביל אבו רודינה, כי זהו יום המבחן של ממשלת ישראל. לדבריו בשעות הקרובות יסתיימו 48 השעות ואז ישראל תצטרך להוכיח כי היא באמת עומדת בהתחייבויות ובהבנות שלקחה על עצמה בפסגת שארם.

ערוצי הטלוויזיה והרדיו הפלסטינים המשיכו אתמול בקריאות ההסתה נגד ישראל. התושבים הפלסטינים התבקשו לצאת לרחוב ולהשתתף בהפגנות ותהלוכות לאחר תפילות יום השישי. השייח' מוחמד חוסן, ראש מסגד אל-אקצה קרא היום לכל המוסלמים ללכת בדרך השהידים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully