"חוות מזור היא חווה ארורה": הפגנת אמנים למען סגירת חוות מזור

הפגנת אמנים שנערכה היום אחר הצהריים בגינת שינקין בתל אביב נועדה לעורר את תשומת הלב הציבורית למניעת משלוחי קופים מישראל למעבדות ניסויים בארצות הברית

ליהי שורש
25/03/2012

"ישראל היא השירותים של העולם המערבי", אמר היום אחרי הצהריים (א', 25 במרץ 2012) השחקן שלמה בראבא בהפגנה מאולתרת שארגנה עמותת "תנו לחיות לחיות" בתל אביב. יחד עם בראבא השתתפו בהפגנה אורנה בנאי, ירדנה ארזי וגורי אלפי. "לפני 15 שנה חטפו קופות בטבע, החזיקו אותן 15 שנה בלולים של תרנגולות ועכשיו, כשהן לא יכולות יותר ללדת, אומרים, בואו נעשה עוד כמה לירות, אי אפשר לתאר", הוסיף בראבא.

משלוח בלתי חוקי

שלמה בראבא, ירדנה ארזי ואורנה בנאי מפגינים בעד סגירת חוות מזור, גינת שינקין, תל אביב. ענת גבריאל, ספק 500
" ניצול מחפיר של בעלי חיים שחייהם קדושים בדיוק כמו שלנו". שלמה בראבא, ירדנה ארזי ואורנה בנאי בהפגנה נגד חוות מזור(צילום: ספק 500, ענת גבריאל)

ההפגנה התקיימה לאחר שביום ד' האחרון (21 במרץ 2012) הוציא בג"ץ צו מניעה עד להודעה חדשה למשלוח של 90 קופות מישראל למעבדת הניסויים SBNL בארצות הברית, זאת לאחר שביום ב' (20 במרץ 2012) אישר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את המשלוח הבלתי חוקי, לבקשתה של חוות מזור. בתגובה לאישור הגישו ארגונים להגנת בעלי חיים עתירה לבית המשפט העליון, וזה פסק על צו מניעה זמני, שעצר את המשלוח המתוכנן.

"אנחנו פה כדי לעצור זאת בגופנו"

"המטרה היא בצע כסף ולא שום דבר אחר". גורי אלפי ואורנה בנאי בהפגנה נגד חוות מזור(צילום: ספק 500, ענת גבריאל)

חוות מזור היא חווה להרבעת קופים במשק ברין שבמושב מזור. במשלוח הנוכחי ביקשה החווה לשלוח 90 קופות בוגרות שנתפסו בטבע באי מאוריציוס, ומוחזקות בתנאים קשים. המעבדה אליה הן היו עתידות להישלח נמצאת ברשימה השחורה של משרד החקלאות האמריקאי, לאחר שהתגלו בה תנאי אחזקה לא הולמים והתעללויות בקופים. "חוות מזור היא חווה ארורה שמייצאת קופים למעבדות מחקרים, כשהמטרה היא בצע כסף ולא שום דבר אחר", אמרה השחקנית אורנה בנאי והוסיפה: "אנחנו פה כדי לעצור זאת בגופנו. יש פה ניצול מחפיר ושימוש בבעלי חיים שהחיים שלהם קדושים בדיוק כמו שלנו".

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
המעבדה אליה הקופות היו אמורות להישלח נמצאת ברשימה השחורה של משרד החקלאות האמריקאי. עו"ד יונתן שפיגל, שיזם את העתירה לבג"ץ נגד משלוח הקופות(צילום: ספק 500, ענת גבריאל)

צילומים: ענת גבריאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully