וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפגנות תמיכה ומחאה בביקור ראש הממשלה בשכונת גילה בירושלים

20.10.2000 / 14:21

נוער מפלגת העבודה ופעילי השומר הצעיר הגיעו לגילה לתמוך בברק; מולם הפגינו עשרות תושבי המקום ובידם שלטים עליהם נכתב: "ברק נכשל" ו"גילה זה לא לבנון"; ברק: "אם זה יקרה שוב, צה"ל יפעיל את כל הכוח שיידרש"

ראש הממשלה, אהוד ברק, ביקר היום בצהריים בשכונת גילה בירושלים. ברק ואשתו, נאווה התארחו בסוכתו של יו"ר המנהל הקהילתי של השכונה, ציון תורג'מן. הביקור שלווה בהפגנות תמיכה ומחאה של שני הצדדים, בא בעקבות הירי לעבר תושבי השכונה מתוך הכפר בית ג'אללה לפני מספר ימים. בירי נפצע באורח אנוש, שוטר מג"ב, שמעון אוחנה, ושני תושבים נפצעו קל.

שתי הפגנות קיבלו את פניו של ברק בשכונת גילה. חברי השומר הצעיר ופעילי נוער מפלגת העבודה קראו קריאות תמיכה בראש הממשלה ולעומתם, עשרות תושבי השכונה אחזו בשלטים עליהם נכתב: "רוצים ביטחון" ו"גילה זה לא לבנון" וצעקו "ברק נכשל".

ראש הממשלה התייחס לירי בגילה: "אם תהיה חזרה על אירועי הירי בשכונה, צה"ל יפעיל את כל הכוח שיידרש. אנחנו נגן על האינטרסים החיוניים של המדינה".

ברק נשאל בביקורו לגבי ממשלת אחדות ואישר כי ישנם סיכוים טובים להקמת ממשלת אחדות לאומית. ברק הוסיף ואמר: "לממשלה כזאת צריך שניים. אני מקווה שהשותפים האפשריים שוקלים זאת ברצינות. מה שחשוב היום הוא טובת העם ואני מאמין שזהו גם השיקול המרכזי שלהם".

אל ראש הממשלה התלוו בביקורו גם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, וסגן שר הביטחון, אפרים סנה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully